Cztery złote medale wywalczyli reprezentanci Polski w turnieju WTT Yout Contender w tenisie stołowym, który od środy do soboty rozgrywany był na obiektach COS OPO Cetniewo we Władysławowie.

Przez cztery dni tenisiści i tenisistki stołowe z całego świata rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych o dwanaście kompletów medali. Biało-czerwoni czterokrotnie nad polskim morzem stawali na najwyższym stopniu podium.

Złote medale w grze pojedynczej we Władysławowie wywalczyli Julia Szarmach (kategoria U11), Aleksandra Nawrocka (U13), Olaf Glanert (U13) i Marcel Błaszczyk (U17). W pozostałych grupach wiekowych triumfowali m.in. przedstawiciele Tajwanu i Francji.

Turniej w COS OPO Cetniewo był szczególnie udany dla Marcela Błaszczyka. Mistrz Polski juniorów oprócz złotego medalu wywalczonego w zmaganiach do lat 17, stanął także na najniższym stopniu podium w grze pojedynczej U19, przegrywając w półfinale z późniejszym triumfatorem tej kategorii wiekowej – Hsu Hsien-Chią z Tajwanu 1:3 (3:11, 11:4, 7:11, 9:11).

Z dobrej strony w nadmorskiej imprezie zaprezentowali się także pozostali biało-czerwoni. Do finałów gry pojedynczej w swoich kategoriach dotarli Rafał Formela (porażka w finale U17 z Marcelem Błaszczykiem), Mateusz Orszulak (finałowa porażka z Olafem Glanertem w U13), Natalia Wszołek (uległa Aleksandrze Nawrockiej w U13), Wojciech Flaumenhaft (przegrał z Josephem Sebatindirą w U11) i Anelia Jabłońska (porażka z Julią Szarmach w finale U11).

Brązowe medale w turniejach gry pojedynczej w WTT Youth Contender w COS OPO Cetniewo zdobyli: Samuel Michna (U15), Szymon Flaumenhaft (U15), Jakub Turecki (U13), Małgorzata Poręba (U13), Ignacy Utylski (U11), Antoni Szarmach (U11), Wiktoria Poręba (U11) i Nadia Lasota (U11).

To jednak nie koniec znakomitych wyników biało-czerwonych w turnieju WTT Youth Contender we Władysławowie. Nasi reprezentanci stawali także na podium w grze mieszanej. W kategorii do lat 19 srebrny medal zdobyli Natalia Bogdanowicz w parze z Chorwatem Borną Petkiem. Z kolei w kategorii U15 brązowe medale powędrowały do Kacpra Perkowskiego i Mai Łakomej oraz Aleksa Pakuły i Katarzyny Rajkowskiej.

Partnerem generalnym reprezentacji Polski jest Enea.