Pochodzący z Sierakowic (powiat kartuski) bracia Samuel i Dawid Michna w krótkim odstępie czasu świetnie spisali się w Mistrzostwach Polski, odpowiednio kadetów i juniorów. W przyszłym tygodniu zagrają w turnieju WTT Youth Contender we Władysławowie (22-25 maja).

Urodzony w 2009 roku Samuel Michna (ZKS Palmiarnia Zielona Góra) zdobył 3 złote medale MP – w singlu, mikście z Katarzyną Rajkowską oraz drużynowo z Patrykiem Żyworonkiem, a także srebro w deblu także z Patrykiem Żyworonkiem.

Natomiast Dawid Michna (2005/Energa Manekin Toruń) sięgnął po srebro MPJ w grze pojedynczej oraz brąz drużynowo, z Miłoszem Sawczakiem, Kacprem Szurlejem i Maksymilianem Sawiną.

– Najtrudniej było wywalczyć złoto w turnieju drużynowym. W finale z MKS Czechowice-Dziedzice przegrywaliśmy 0:2 i obroniliśmy piłki meczowe w deblu z Patrykiem Żyworonkiem. Odwróciliśmy losy spotkania i wygraliśmy 3:2. Finał miksta z Kacprem Perkowskim i Mają Łakomą zaczęliśmy od 0:2, mimo że mieliśmy piłki setowe. Ostatecznie także zwyciężyliśmy 3:2.

– Z kolei w finale singla przegrywałem 1:2 z Wojciechem Szymczakiem, lecz zmieniłem taktykę, zacząłem grać agresywniej bekhendem i jednocześnie przeciwnikowi więcej do forhendu – mówi Samuel Michna, wychowanek UKS Lis Sierakowice.

Łącznie z tegorocznymi w dorobku ma już 5 tytułów mistrza kraju. – Wcześniej triumfowałem w MP w żakach w deblu z Szymonem Flaumenhaftem i w młodzikach w singlu – dodał.

W Centralnym Ośrodku Sportu Ośrodku Przygotowań Olimpijskich „Cetniewo” we Władysławowie Samuel Michna zagra w kategoriach U-15 i U-17, a jego starszy brat Dawid Michna w U-19.

– Podczas zawodów będę się starał nie myśleć o wyniku, tylko zagrać jak najlepiej. Zdobyłem już doświadczenie m.in. na turniejach Europe Youth Series, gdzie wywalczyłem 5 medali – przyznał Samuel Michna.

W Osijeku sięgnął po złote medale w singlu oraz drużynie z Katarzyną Rajkowską, Mają Łakomą, Aleksem Pakułą, jak również brąz w grze deblowej z Aleksem Pakułą. W Sarajewie zdobył srebrne krążki w deblu z Aleksem Pakułą i w grze pojedynczej.