Rozstawiona z numerem 1 Katarzyna Rajkowska okazała się bezkonkurencyjna w turnieju do lat 17 podczas WTT Youth Contender w Santiago. Reprezentantka Polski wygrała 6 pojedynków, a jej bilans w setach to 18:1.

Katarzyna Rajkowska była faworytką zawodów w Chile. W rundzie grupowej pokonała Brazylijkę Anę Turini 3:0 i zawodniczkę gospodarzy Martinę Rios 3:0.

W fazie pucharowej kolejno wygrała z: 1/8 finału z Brazylijką Maiarą Agnone 3:0, ćwierćfinał z Chilijką Cataliną Ramirez 3:1, półfinał z Peruwianką Natzumi Aquije 3:0, finał z Ekwadorką Angelicą Arellano 3:0.

Katarzyna Rajkowska była jedyną reprezentantką Polski startującą w U-17. Z kolei w kategorii U-19 wystąpią także Anna Brzyska i Zuzanna Wielgos.

Podopieczne trenera Alana Wosia zagrają w grupach: Anna Brzyska z Chilijką Martiną Montecino i Brazylijką Beatriz Correią, Zuzanna Wielgos z Argentynką Manuelą Pereyrą i Chilijką Costanzą Orellaną, Katarzyna Rajkowska z Chilijką Fernandą Arendą i Brazylijką Sofią Harumi.