Katarzyna i Anna Węgrzyn biorą udział w turnieju z cyklu WTT Feeder, który od poniedziałku rozgrywany jest w tureckiej miejscowości Antalya.

Siostry bliźniaczki, które na co dzień reprezentują barwy występującego w Ekstraklasie KU AZS UE Wrocław, do Turcji udały się bezpośrednio po zakończeniu 91. Indywidualnych Mistrzostw Polski w Płocku. Przypomnijmy, że na Mazowszu Katarzyna Węgrzyn wywalczyła złoty medal w grze pojedynczej oraz złoty w grze podwójnej wspólnie ze swoją siostrą Anną.

W poniedziałkowy późny wieczór reprezentantki Polski poznały swoje przeciwniczki w pierwszej rundzie turnieju głównego WTT Feeder Antalya 2023. Katarzyna Węgrzyn w 1/32 finału zmierzy się z Tessy Gonderinger (Luksemburg, 261. miejsce na liście światowej)), a rywalką Anny Węgrzyn będzie Hana Arapovic (209. miejsce w rankingu ITTF) z Chorwacji. Spotkania pierwszej rundy z udziałem Polek zostaną rozegrane w środę.

Podczas pobytu w Turcji tenisistki stołowe KU AZS UE Wrocław wezmą udział także w zmaganiach gry podwójnej. Rywalkami Polek w 1/8 finału będą reprezentantki Singapuru – Wong Xin Ru i Zhou Jingqi. Mecz zostanie rozegrany w środę o godzinie 14:05 czasu polskiego.

Najwyżej rozstawioną zawodniczką w Turcji jest reprezentantka Japonii – Miwa Harimoto.