W środę w Dusseldorfie rozpoczyna się rywalizacja w turniejach głównych WTT Feeder w tenisie stołowym. Trzeciego dnia zmagań w Niemczech czekają nas występy biało-czerwonych w grze pojedynczej i podwójnej.

W głównej drabince singla wystąpi troje Polaków. Jakub Dyjas zmierzy się w 1/32 finału z reprezentantem gospodarzy – Cedricem Meissnerem (wygrał pierwsze w tym roku zawody z cyklu WTT Feeder w grze pojedynczej w Dusseldorfie), a Maciej Kubik z Koreańczykiem Park Ganghyeonem. Spotkania biało-czerwonych rozpoczną się w środę o godzinie 14:05. Jedyna Polka w turnieju głównym gry pojedynczej kobiet – Natalia Bajor, w pierwszej rundzie ma tzw. „wolny los”.

W środę będziemy się także emocjonować startami naszych rodaków w 1/8 finału gry podwójnej. Już o godzinie 10:35 najwyżej rozstawieni w Dusseldorfie – Jakub Dyjas i Cedric Nuytinck (Belgia) zagrają z egipskim duetem: Mohamed El-Beiali/Youssef Abdel-Aziz (Egipt).

Na godziny wieczorne zaplanowano natomiast spotkania pierwszej rundy gry podwójnej kobiet. O godzinie 18:55 Ilona Sztwiertnia i Paulina Krzysiek zagrają z turniejową „jedynką” – Barborą Balazovą ze Słowacji i Haną Matelovą z Czech, a przeciwniczkami Natalii Bajor występującej wspólnie ze Słowaczką Tatianą Kuklukovą będą Anantxa Cossio Aceves (Meksyk)/Andrea Todorovic (Serbia).

Zmagania w turnieju WTT Feeder w Dusseldorfie można na żywo oglądać na oficjalnym profilu World Table Tennis na platformie YouTube.

Partnerem strategicznym reprezentacji Polski jest Enea.

Plan środowych spotkań Polaków:

gra podwójna mężczyzn – 1/8 finału:
Jakub Dyjas/Cedric Nuytinck (Belgia) – Mohamed El-Beiali/Youssef Abdel-Aziz (Egipt) (godz. 10:35)

gra pojedyncza mężczyzn – 1/32 finału:
Cedric Meissner (Niemcy) – Jakub Dyjas (godz. 14:05)
Park Ganghyeon (Korea Płd.) – Maciej Kubik (godz. 14:05)

gra pojedyncza kobiet – 1/32 finału:
Natalia Bajor – wolny los

gra podwójna kobiet – 1/8 finału:
Barbora Balazova (Słowacja)/Hana Matelova (Czechy) – Ilona Sztwiertnia/Paulina Krzysiek (godz. 18:55)
Tatiana Kukulkova (Słowacja)/Natalia Bajor – Anantxa Cossio Aceves (Meksyk)/Andrea Todorovic (Serbia) (godz. 18:55)