W ostatnim tegorocznym turnieju serii WTT Feeder, w dniach 12-17 grudnia w Bielli we włoskim Piemoncie wystąpi sześcioro reprezentantów Polski.

– W zawodach wezmą udział Natalia Bajor, Anna Węgrzyn, Katarzyna Węgrzyn, Zuzanna Wielgos oraz Jakub Dyjas i Miłosz Redzimski – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Natalia Bajor została rozstawiona z numerem 2 w grze pojedynczej. Przed nią jest tylko Manika Batra z Indii. W turnieju głównym są również wszyscy pozostali Polacy i Polki.

W deblu z nr 5 startować będą siostry Węgrzyn. „Jedynkę” otrzymały Słowaczki Barbora Balazova i Tatiana Kukulkova.

W puli nagród WTT Feeder Biella 2023 jest 20 tysięcy dolarów. Zwycięzca singla otrzymają po 550 USD i 125 punktów, a triumfatorzy debla i miksta po 250 USD i 125 pkt.

Dotychczas w Bielli nie było wydarzeń pingpongowych w wydaniu międzynarodowym, natomiast tenisowy challenger w 2007 roku wygrała tam Agnieszka Radwańska, rozgrywane były tam etapy kolarskiego Giro d’Italia itd. Miasto słynie m.in. z mistrzostw świata poszukiwaczy złota. Nad strumieniem Elvo rywalizowali reprezentanci wielu krajów, w tym Polacy, Amerykanie, Kanadyjczycy, Nowozelandczycy.