Po srebrnym medalu w turnieju WTT Feeder w czeskim Hawirzowie, Samuel Kulczycki i Jakub Dyjas zanotowali kolejny świetny występ na arenie międzynarodowej. W niedzielę biało-czerwoni sięgnęli po srebrne krążki w grze podwójnej w zawodach z cyklu WTT Contender w chorwackim Zagrzebiu.

Zajmujący 133. miejsce na liście światowej debli Polacy w Chorwacji zaprezentowali się znakomicie, w całej imprezie przegrywając tylko jedno spotkanie. W wielkim finale biało-czerwoni ulegli rozstawionym z „jedynką” Francuzom – Simonowi Gauzy i Alexisowi Lebrunowi 0:3 (7:11, 4:11, 10:12).

We wcześniejszych spotkaniach Kulczycki i Dyjas pokonali Youssefa Abdel-Aziza i Mohameda El-Beiali z Egiptu 3:2, Sorę Matsushimę i Tomokazu Harimoto z Japonii 3:2 oraz rozstawionych z „dwójką” – Cho Daeseonga i Lee Sang Su z Korei Południowej 3:1.

Za zajęcie drugiego miejsca w zawodach WTT Contender w Zagrzebiu Samuel Kulczycki i Jakub Dyjas otrzymali 280 punktów do rankingu światowego. Dobra gra w stolicy Chorwacji z pewnością znaczącą poprawi pozycję reprezentantów Polski na liście światowej.

Partnerem generalnym reprezentacji Polski jest Enea.