W dniach 3-9 czerwca polscy tenisiści stołowi – 3 zawodników i 7 zawodniczek – wystąpi w turnieju serii WTT Contender w Zagrzebiu.

Kwalifikacje z udziałem Biało-Czerwonych potrwają 3 dni, a 6 czerwca rozpoczną się zawody główne.

W chorwackiej stolicy rywalizować będą: Maciej Kubik, Jakub Dyjas, Samuel Kulczycki oraz Natalia Bajor, Katarzyna Węgrzyn, Anna Węgrzyn, Zuzanna Wielgos, Anna Brzyska, Paulina Krzysiek, Ilona Sztwiertnia.

W grach podwójnych startować będą: Jakub Dyjas/Samuel Kulczycki, Anna Węgrzyn/Katarzyna Węgrzyn, Natalia Bajor/Słowaczka Tatiana Kukulkova, Anna Brzyska/Zuzanna Wielgos i Maciej Kubik/Katarzyna Węgrzyn, Samuel Kulczycki/Zuzanna Wielgos.

W Zagrzebiu nie zagra Miłosz Redzimski, ale zwycięzca olimpijskich kwalifikacji w Sarajewie wystąpi w kolejnej imprezie rangi WTT, tym razem będzie to Star Contender w Lublanie (11-16 czerwca).

Natomiast już jutro, 31 maja Miłosz Redzimski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Jakub Dyjas (Dekorglass Działdowo) zagrają w rewanżowych spotkaniach półfinałowych Lotto Superligi. Ich drużyny wygrały pierwsze mecze po 3:0, odpowiednio z Petralaną Polonią Bytom i Polskim Cukrem Gwiazdą Bydgoszcz.