Sześć spotkań zaplanowano na wtorek w LOTTO Superlidze. Hitem drugiej kolejki rundy rewanżowej będzie starcie w Działdowie, gdzie aktualny lider rozgrywek – Dekorglass zagra z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki.

Przed wtorkową konfrontacją obydwa zespoły dzieli w ligowej tabeli jeden punkt. Warto jednak zaznaczyć, że podopieczni Jiriego Vrablika rozegrali dotychczas jedno spotkanie więcej od zespołu Tomasza Redzimskiego. Pierwsze w tym sezonie starcie obydwu ekip zakończyło się wyraźną wygraną grodziszczan 3:1. Ćwierćfinalistę Ligi Mistrzów do triumfu we wrześniu ubiegłego roku poprowadził Marek Badowski, który pokonał zarówno Wei Shihao jak i Andreja Gacinę.

Emocji nie powinno zabraknąć także w Bydgoszczy, gdzie tamtejsza Lotto Zooleszcz Gwiazda podejmie Dojlidy Białystok. Obydwa zespoły przegrały swoje pierwsze mecze w rundzie rewanżowej. Podopieczni Zbigniewa Leszczyńskiego ulegli Dekorglassowi Działdowo, a białostocczanie musieli uznać wyższość drużyny Sokołów S.A. Jarosław.

Szansę na podtrzymanie swojej niesamowitej serii bez porażki będą mieli we wtorek gracze z Jarosławia. Podopieczni Kamila Dziukiewicza zmierzą się przy własnym stole z AZS-em AWFiS Baltą Gdańsk. Jarosławianie wygrali dziesięć ostatnich spotkań w LOTTO Superlidze i to oni będą faworytem wtorkowej potyczki.

We wtorek zostaną rozegrane także trzy spotkania w grupie spadkowej. Po raz pierwszy w 2021 roku do stołu podejdą gracze Energa Manekina Toruń. Zespół z Grodu Mikołaja Kopernika zagra w Zamościu z tamtejszą Uczelnią Państwową. W dwóch pozostałych meczach, Palmiarnia Zielona Góra zagra z 3S Polonią Bytom a Fibrain AZS Politechnika Rzeszów podejmie Olimpię Unię Grudziądz.

Plan wtorkowych spotkań:

grupa mistrzowska:

Sokołów S.A. Jarosław – KS AZS AWFiS Balta Gdańsk
(26-01-2021, g. 16:00)

KS Dekorglass Działdowo – KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki
(26-01-2021, g. 16:00)

Lotto Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz – Dojlidy Białystok
(26-01-2021, g. 18:00)

grupa spadkowa:

Uczelnia Państwowa Zamość – Energa Manekin Toruń
(26-01-2021, g. 18:00)

Palmiarnia Zielona Góra – 3S Polonia Bytom
(26-01-2021, g. 18:00)

Fibrain AZS Politechnika Rzeszów – ASTS Olimpia-Unia Grudziądz
(26-01-2021, g. 18:00)