W Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby w Gdańsku odbył się III Młodzieżowy Turniej o Puchar PZTS. W zawodach udział wzięło blisko 50. zawodniczek i zawodników.

W Gdańsku młodzi tenisiści stołowi rywalizowali w czterech grupach wiekowych. W najmłodszej kategorii – skrzatów i skrzatek nie mieli sobie równych Olaf Glanert (ASTS Olimpia-Unia Grudziądz) i Wiktoria Ilcewicz (LKS Krajna Sępólno Krajeńskie). W grupie żaków i żaczek na najwyższym stopniu podium rywalizację ukończyli Oleg Stefanowicz (KSTS Warmia Lidzbark Warmiński) i Julia Czaja (MRKS Gdańsk).

Uczestnikami sobotniego turnieju o Puchar Polskiego Związku Tenisa Stołowego byl także młodzicy i młodziczki oraz kadeci i kadetki. W tej pierwszej kategorii na pierwszym miejscach zostali sklasyfikowani Wiktor Ptak (KS Mysław) i Kinga Mikulska (MUKS Włókniarz Pabianice). W najstarszej grupie wiekowej złote medale wywalczyli Dawid Chylicki (KSTS Warmia Lidzbark Warmiński) i Natalia Bogdanowicz (KSTS Warmia Lidzbark Warmiński).