– Otrzymałem oficjalną decyzję Polskiego Związku Tenisa Stołowego uprawniającą klub Uczelnia Państwowa Zamość do gry w Lotto Superlidze w sezonie 2020/21 – mówi mówi Piotr Kostrubiec, trener beniaminka.

Uczelnia Państwowa w Zamościu (imienia Szymona Szymonowica), wcześniej Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, po raz 1. w historii zagra w elicie tenisa stołowego i będzie jedynym klubem sportowym z Zamościa w najwyższej klasie rozgrywkowej. W nowym sezonie Lotto Superligi wystąpi 13 klubów.

– Wierzymy, że pokażemy się z dobrej strony w bardzo mocnej stawce zespołów. Dopinamy skład, który powalczy o historyczne punkty. Negocjacje z zawodnikami są już w końcowej fazie. Wspiera nas Miasto Zamość, Uczelnia Państwowa w Zamościu i inni partnerzy. Z optymizmem patrzymy na występy w zamojskiej hali w Lotto Superlidze – powiedział Piotr Kostrubiec.

Prawdopodobnie w składzie pozostaną trzej pingpongiści, poza Marcinem Kusińskim i Radosławem Chrześcianem, którzy wywalczyli awans: Ukrainiec Ihor Zawadskij, Marcin Litwiniuk i Paweł Kozieł.

– Występy w najwyższej klasie są dużym wydarzeniem dla naszego pingpongowego środowiska na Lubelszczyźnie. Kibice nie tylko z Zamościa już zapowiadają swą obecność na meczach Uczelni Państwowej Zamość (statutowa nazwa klubu – AUKS Trefl) – dodał szkoleniowiec.

W klubie bardzo mocno stawiają także na zespół kobiecy, który w ostatnim sezonie zajął 3 miejsce w grupie południowej 1 ligi.

– Właściwie to jesteśmy jedynym klubem w województwie lubelskim, który ma dwie drużyny w rozgrywkach centralnych. Znamy wartość naszych zawodniczek i wiemy, że mogą zrobić kolejną niespodziankę w Zamościu! – przyznał Piotr Kostrubiec.

W poprzednich latach zamojscy pingpongiści byli blisko występów w superlidze, ale przegrywali w barażach ze Spójnią Warszawa (2017 rok), Olimpią-Unią Grudziądz (2018) oraz Poltarex Pogonią Lębork (2019). Tym razem zajęli drugie miejsce w przedwcześnie zakończonym – z powodu koronawirusa – sezonie pierwszej ligi grupy południowej. Decyzją zarządu PZTS wywalczyli awans, bowiem ze względów regulaminowych triumfator rozgrywek PKS Pegaz Miasto Łańcut Jarosław II nie może zagrać w najwyższej klasie. Pierwszy zespół klubu z Podkarpacia jest Mistrzem Polski.

We wtorek klub poinformował, że podpisał kontrakt z nowym zagranicznym zawodnikiem – Arjunem Ghoshem z Indii.