Od 13 do 17 grudnia Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo rozegrają decydujące mecze w fazie grupowej Ligi Mistrzów. O awans do półfinału będą walczyć z klubami niemieckimi, odpowiednio, Borussią Düsseldorf i TTC Neu Ulm.

Tylko zwycięzcy grup wystąpią w półfinałach (w tym sezonie nie ma ćwierćfinałów), co oznacza, że w spotkaniach rewanżowych Dartom Bogoria musi wygrać w Düsseldorfie, zaś Dekorglass w swojej hali pokonać TTC Neu Ulm.

Pierwsze mecze polskie kluby przegrały, ale nie brakowało znakomitych momentów. Dartom Bogoria prowadził z Borussią 2:1, a Miłosz Redzimski wygrał ze słynnym Timo Bollem, a Panagiotis Gionis pokonał aktualnego Mistrza Europy Qiu Danga. Z kolei punkt dla Dekorglassu zdobył Kaii Konishi, który ograł Dimitrija Ovtcharova.

Aby awansować z 1 miejsca do 1/2 finału Ligi Mistrzów potrzebne są zwycięstwa z niemieckim klubami oraz w pozostałych spotkaniach. Dartom Bogoria zmierzy się jeszcze z czeskim HB Ostrov Havlíčkov Brod, a Dekorglass czeka wyjazd do Lizbony. Z tymi przeciwnikami aktualny i były Mistrz Polski już odnieśli po jednej wygranej.

W ćwierćfinale jest już broniący trofeum w Lidze Mistrzyń KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg.

Zespoły, które zajmą 2 miejsce w swoich grupach Champions League, w 2023 roku rywalizować będą dalej na międzynarodowej arenie, ale w ćwierćfinale Pucharu Europy. W tej fazie rozgrywek jest LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz.

Program meczów w Lidze Mistrzów:
13 grudnia Dekorglass Działdowo – TTC Neu Ulm (grupa C)
14 grudnia Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – HB Ostrov Havlíčkov Brod (grupa A)
16 grudnia Borussia Düsseldorf – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (A)
17 grudnia Sporting Lizbona – Dekorglass Działdowo (C)