Reprezentacja Polski kobiet przebywa aktualnie na zgrupowaniu w Budapeszcie, gdzie wraz z czołowymi zawodniczkami Węgier przygotowuje się do nowego sezonu. – Bardzo dobrze układa nam się współpraca z Węgierkami. Atmosfera jest bardzo dobra – mówi Zbigniew Nęcek, trener Polek.

Zgrupowanie Polek i Węgierek rozpoczęło się w niedzielę i potrwa do piątku. – Obóz w Budapeszcie pod względem szkoleniowym jest najlepszą formą treningu jaką mogliśmy w okresie pandemii zorganizować dla naszych zawodniczek. Treningi są na wysokim poziomie – chwali organizację zgrupowania w Budapeszcie Zbigniew Nęcek.

W czwartek i piątek nasze tenisistki stołowe czeka gra na punkty. Zespoły Polski i Węgier zostały podzielone na czwórki. W pierwszej „czwórce” biało-czerwonych znalazły się Natalia Bajor, Natalia Partyka, Paulina Krzysiek i Julia Ślązak, a drugi kwartet tworzą Anna Węgrzyn, Katarzyna Węgrzyn, Agata Zakrzewska i Gabriela Dyszkiewicz Ta ostatnia zawodniczka w węgierskim zgrupowaniu uczestniczy na koszt swojego klubu.

– Zmieniliśmy nasze wcześniejsze założenia i w Budapeszcie postanowiliśmy się skoncentrować na grze pojedynczej. Niestety, na początku obozu problemy zdrowotne miała Natalia Bajor i nasze plany związane grą podwójną musieliśmy przełożyć na kolejną akcję szkoleniową w Cetniewie – dodaje Nęcek, który w polskie lidze od wielu lat jest trenerem Enea Siarki Tarnobrzeg.

Zgrupowanie w Budapeszcie nasza reprezentacja zakończy w najbliższy piątek. Polki do stolicy Węgier wrócą jednak pod koniec sierpnia, aby wystartować w dwudniowym turnieju indywidualnym. – W ostatni weekend sierpnia w Budapeszcie odbędzie się turniej gry pojedynczej i podwójnej z udziałem reprezentantek Węgier, Słowacji i oczywiście Polski. Nasz kraj w tych zawodach reprezentować będą zawodniczki, które wcześniej uczestniczyły w węgierskim zgrupowaniu – zakończył szkoleniowiec naszych tenisistek stołowych.