Natalia Bajor, Jakub Dyjas i Maciej Kubik zakwalifikowali się do pierwszego tegorocznego turnieju rangi Smash – w Singapurze. Kwalifikacje odbędą się w dniach 7-9 marca, zaś zawody główne potrwają od 11 do 19 marca.

– O udziale w turnieju Singapore Smash decydował ranking światowy. Nasz kraj reprezentować będą wspomniani Natalia Bajor, Jakub Dyjas i Maciej Kubik. Zawody są ekstremalnie długie, gdyż mecze odbywać się będą na niewielkiej liczbie stołów – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy PZTS.

Biało-Czerwoni rywalizować będą w grze pojedynczej. Zabraknie ich w grze mieszanej, ale w deblu wystąpią Wicemistrzowie Europy z Warszawy z 2021 roku Jakub Dyjas i Belg Cedric Nuytinck.

Turniej w Singapurze to również szansa na wysokie premie finansowe i punkty rankingowe. Zwycięzcy singla otrzymają po 100 tysięcy dolarów i 2000 pkt, finaliści 60 tys. i 1400 pkt, półfinaliści 30 tys. i 700 pkt itd.

Kilka dni po Singapore Smash, w Płocku rozgrywane będą 91. Indywidualne Mistrzostwa Polski (24-26 marca).

Po IMP pozostaną niespełna 2 miesiące do Indywidualnych Mistrzostw Świata w południowoafrykańskim Durbanie (20-28 maja).

– Zanim odbędzie się turniej w Singapurze, Natalia Bajor zagra jeszcze w mieście Panaji, stolicy indyjskiego stanu Goa w WTT Star Contender na przełomie lutego i marca – dodał Stefan Dryszel.