Igrzyska Europejskie w Krakowie to szczególne wydarzenie dla pochodzącego z tego miasta trenera Zbigniewa Nęcka. Podczas zawodów będzie pomagał Natalii Bajor, ale też zaplanował spotkanie z zagranicznymi zawodniczkami prowadzonego przez niego KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg, 3-krotnego zwycięzcy Ligi Mistrzyń.

W tym sezonie, po drugi z rzędu i trzeci w historii klubu, po tytuł Klubowych Mistrzyń Europy sięgnęły: Niemka Han Ying, Rumunka Elizabeta Samara, Monakijka Yang Xiaoxin, Portugalka Fu Yu, Natalia Bajor i Kinga Stefańska.

– Podczas Igrzysk Europejskich w Krakowie spotkam się z zawodniczkami zagranicznymi i wtedy zamkniemy sprawy formalne dotyczące ich gry w przyszłym sezonie – mówi trener Zbigniew Nęcek, który nie ukrywa, że chce jeszcze wzmocnić zespół.

– W dalszym ciągu będziemy starali się być czołową drużyną Europy, bo rozgrywki Ligi Mistrzyń są imprezą priorytetową zarówno dla nas i naszych kibiców, ale również dla sponsorów i partnerów naszego klubu – zaznaczył szkoleniowiec.

W Igrzyskach Europejskich (22 czerwca – 1 lipca) wystąpią m.in. kobiece reprezentacje Polski, Niemiec, Rumunii, Portugalii. Zabraknie tylko kadry narodowej Monako. Co ciekawe, Yang Xiaoxin triumfowała właśnie w Igrzyskach Małych Krajów Europy na Malcie. Po drodze po złoto pokonała m.in. byłą czeską zawodniczkę KTS Tarnobrzeg Renatę Strbikovą, obecnie występującą w barwach Malty.

A jak wygląda sprawa zgłoszeń do europejskich rozgrywek 2023/24? – Czekam na oficjalne informacje z ETTU dotyczące zgłoszenia klubu do Ligi Mistrzyń. Skład będziemy mogli ogłosić pod koniec czerwca, a co do Ekstraklasy pod koniec lipca – przyznał trener Zbigniew Nęcek.