Tomasz Redzimski, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski jako zawodnik i trener prowadzący z sukcesami Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki, został selekcjonerem reprezentacji Polski tenisistów stołowych. Nowe stanowisko obejmie z dniem 1 stycznia 2024 roku.

– Czuję się zaszczycony możliwością pracy z kadrą narodową. To dla mnie ogromne wyróżnienie. Cieszę się z nominacji, bo to świetna praca, i w sensie wyzwań sportowych, i możliwości działania w zespole z osobami mającymi wiedzę, aspiracje, doświadczenie oraz wspólny cel. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, jak wysoko postawiona jest poprzeczka w międzynarodowym współzawodnictwie – mówi Tomasz Redzimski.

Zastąpił na stanowisku szkoleniowca reprezentacji Tomasza Krzeszewskiego, który będzie pełnił teraz funkcję dyrektora sportowego PZTS. Dotychczas w tej roli pracował Stefan Dryszel, również były trener kadry tenisistów stołowych.

48-letni Tomasz Redzimski ma za sobą ciekawą karierę zawodniczą i bardzo duże sukcesy oraz doświadczenie jako trener klubowy.

– Jako młody zawodnik zdobywałem tytuły Mistrza Polski juniorów młodszych w singlu i drużynie oraz Mistrza Polski juniorów w singlu, deblu z Luckiem Błaszczykiem i drużynie. W seniorach byłem indywidualnym wicemistrzem kraju. Zdobyłem też kilka medali w IMP w deblu i mikście, m.in. srebro z Krzysztofem Kaczmarkiem w 1993 roku – powiedział Tomasz Redzimski, który długo był związany z Lumelem (ZKS) Drzonków/Zielona Góra.

Od 2008 roku związany jest szkoleniowo z KS Bogoria (Dartom Bogoria) Grodzisk Mazowiecki. W tym czasie popularni Gladiatorzy zdobyli 9 razy Drużynowe Mistrzostwo Polski, doszli do finału Pucharu Europy, a także kilka raz rywalizowali w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.