– Faworytem jest Borussia, ale my też widzimy swoje szanse. Chcemy zagrać dobrze taktycznie i z… entuzjazmem – mówi Tomasz Redzimski, trener Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki przed jutrzejszym meczem z Borussią Düsseldorf w grupie A Ligi Mistrzów.

Spotkanie rozpocznie się o g. 18:30 w nowej hali w Grodzisku Mazowieckim. Rewanż 16 grudnia w Niemczech.
W 5-osobowej kadrze Mistrzów Polski na czwartkowy (1 grudnia) mecz są Panagotis Gionis, Marek Badowski, Miłosz Redzimski, Michał Gawlas, Jacek Mitas.

– W ostatnim czasie widzieliśmy mnóstwo przykładów jak grać przeciwko zawodnikom Borussii, by zwiększyć swoje szanse na odniesienie zwycięstwa. Mamy pomysł na rywalizację z nimi, ale oczywiście trzeba go zastosować przy stole. Czasami stres powoduje, że nawet rutynowani tenisiści stołowi nie grają jednak tego, co było założone – powiedział trener Tomasz Redzimski.

Do tej pory oba zespoły wygrywały mecze grupowe z czeskim HB Ostrov Havlíčkov Brod po 3:1 – Dartom Bogoria raz (rewanż 14 grudnia w Grodzisku Mazowieckim), a Borussia 2-krotnie.

– Kilka dni temu Panos Gionis pokazał w Düsseldorfie jak skutecznie rywalizować w międzynarodowym turnieju. Bardzo liczę na niego i młodszych zawodników, których cechuje energia, entuzjazm – dodał szkoleniowiec.

W WTT Feeder Grek Gionis dotarł aż do półfinału, w którym prowadził 3:2 z późniejszym triumfatorem zawodów Niemcem Dimitrijem Ovtcharovem. Wcześniej Panagiotis Gionis pokonał czterech rywali: Austriaka Andreasa Levenko 4:0, Tajwańczyka Feng Yi-Hsina 4:3, Słoweńca Deniego Kożula 4:0 i Egipcjanina Omara Assara 4:0.

W grupie C Ligi Mistrzów jest Dekorglass Działdowo. Dotychczas rozegrał 2 spotkania, a jego bilans wynosi 1-1. Kolejny mecz – z TTC Neu Ulm – odbędzie się 13 grudnia w Działdowie. Potem podopiecznych trenera Michała Dziubańskiego czeka też rewanż ze Sportingiem w Lizbonie 17 grudnia.