W dniach 18-22 lipca reprezentanci Polski rywalizować będą w zawodach World Table Tennis Feeder w Budapeszcie. W poniedziałkowych eliminacjach uczestniczy Artur Grela, a w turnieju głównym są Jakub Dyjas i Samuel Kulczycki. – Przed Mistrzostwami Europy mamy zaplanowane jeszcze zgrupowania w Cetniewie i Saarbrücken – mówi Tomasz Krzeszewski, trener kadry narodowej.

Po występie w WTT Star Contender, Jakub Dyjas pozostał w Budapeszcie. W niedzielę do reprezentacji dołączyli Samuel Kulczycki i Artur Grela. Trójka Polaków zagra w ostatnich zawodach przed sierpniowymi w ME Seniorów. W Monachium poza Dyjasem i Kulczyckim wystąpią także Maciej Kubik i Miłosz Redzimski, ostatnio grający z sukcesami w Mistrzostwach Europy Juniorów w Belgradzie.

W ostatnim tygodniu lipca przebywać będziemy na obozie w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie. Ubolewam, że nie będzie z nami kontuzjowanego Marka Badowskiego, który jest po operacji barku. W trakcie turnieju w Słowenii widziałem, że wraca do dobrej dyspozycji po kontuzji biodra. Dowodem było m.in. zwycięstwo z Chorwatem Gaciną. Życzę mu zdrowia i czekam na powrót do reprezentacji – powiedział trener Tomasz Krzeszewski.

W COS OPO Cetniewo we Władysławowie trenować będą powołani na ME Jakub Dyjas, Miłosz Redzimski, Samuel Kulczycki, Maciej Kubik oraz wracający do kadry Biało-Czerwonych Artur Grela, który w minionym sezonie pokonał m.in. Marka Badowskiego w finale Lotto Superligi i Samuela Kulczyckiego w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Jako sparingpartner będzie leworęczny Mołdawianin Vladislav Ursu, grający na co dzień z Arturem Grelą w klubie Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz.

W Cetniewie trenować będziemy z piątką reprezentantów Czech. Z tego co wiem przyjadą do nas Jancarik, Polansky, Sirucek, Martinko i Valenta – dodał polski szkoleniowiec.

Następnie od 4 do 11 sierpnia kadrowicze trenować będą w ośrodku w Saarbrücken. Stamtąd udadzą się do Monachium.

Na ostatnie zgrupowanie zabieram czterech powołanych zawodników plus Artura Grelę. Zapowiada się bardzo dobry kolejny obóz, tym razem m.in. z Belgami, Słoweńcami i Czechami. Między innymi w deblu trenować będą Kuba Dyjas z Cedricem Nuytinckiem i Samuel Kulczycki z Maćkiem Kubikiem – przyznał Tomasz Krzeszewski, były Wicemistrz Europy w tej konkurencji z Lucjanem Błaszczykiem.