Tenisiści stołowi Condohotels Morliny Ostróda pokonali 3:0 KS Dekorglass Działdowo w zaległym spotkaniu 10. kolejki Wschodzący Białystok Superligi. Były to 2. derby Warmii i Mazur w tenisie stołowym na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Mecz rozpoczął się od zwycięstwa Białorusina Pawła Płatonowa, który potrzebował czterech setów, aby uporać się z Szymonem Malickim. Prowadzenie gospodarzy podwyższył Karol Szarmach.

Podopieczny Tomasza Krzeszewskiego pokonał w stosunku 3:2 jednego z naskuteczniejszych zawodników tego sezonu Superligi, Jiri Vrablika, rewanżując się tym samym Czechowi za porażkę na inaugurację ligi. Zwycięstwo ostródzian i prym na Warmii i Mazurach przypieczętował Hindus Amalraj Anthony, pokonując 3:0 Xu Wenlianga.

– Zagraliśmy dobre spotkanie. Przed meczem mieliśmy niewielkie szanse na zwycięstwo, więc tym bardziej cieszę się z trzech punktów. Doceniamy jednak klasę rywala, a w szczególności dobrą i solidną grę Jiri Vrablika – mówił tuż po spotkaniu Tomasz Krzeszewski, opiekun gospodarzy.

– Kluczem do naszego triumfu była druga gra, w której Karol Szarmach ograł lidera gości. Gratuluję Karolowi dobrego występu oraz tego, że wytrzymał psychicznie ten pojedynek. Stosował w tym meczu bardzo trudne rozwiązania taktyczne, nie tylko dla rywala, ale także i dla siebie. Jestem zadowolony, że podołał dzisiaj i odniósł zwycięstwo.

Drugi triumf w lokalnych derbach sprawił, że ostródzianie nadal pozostają w grze o awans do fazy play-off. Pingpongiści Condohotels Morliny mają na koncie 14 punktów i zajmują 7. miejsce, tracąc trzy „oczka” do 4. w tabeli, Carbo-Koks Polonii Bytom. Działdowianie, z dorobkiem 16 punktów, plasują się na 5. lokacie.

Condohotels Morliny Ostróda – Dekorglass Działdowo 3:0
PaWeł Płatonow – Szymon Malicki 3:1 (11:9, 14:16, 11:9, 11:4)
Karol Szarmach – Jiri Vrablik 3:2 (11:1, 11:9, 8:11, 4:11, 11:9)
Amalraj Anthony – Xu Wenliang 3:0 (11:8, 11:8, 11:9)