Podczas rozgrywanego w Makau Pucharu Świata doszło do spotkania po latach trenera Zbigniewa Nęcka i Natalii Bajor z naszą byłą reprezentantką Li Qian. To najbardziej utytułowana tenisistka stołowa w historii tego kobiecego sportu w Polsce.

To było bardzo miłe spotkanie. Li Qian przyjechała ze swoim mężem Tianem Zichao, także związanym z tenisem stołowym jako zawodnik i dziś trener. Ostatnio z „Małą” widzieliśmy się podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2021 roku. To wspaniała pingpongistka, która rozsławiała Polskę na całym świecie. Współpracowałem z nią 18 lat w KTS Tarnobrzeg i reprezentacji – mówi Zbigniew Nęcek.

Li Qian, znakomita defensorka, dziś mama dwojga dzieci, zdobyła m.in. Mistrzostwo Europy w grze pojedynczej, brąz Mistrzostw Świata w deblu z Li Jie, wygrała turniej TOP 12, jako pierwsza reprezentantka Polski zakwalifikowała się na Igrzyska Olimpijskie (Pekin), a później poprowadziła Polki na IO w Londynie, Rio de Janeiro i Tokio.

Lista osiągnięć Li Qian w biało-czerwonych barwach jest imponująca, a wspomnieć należy także m.in. o brązowym medalu ME 2011 w Gdańsku, kilku medalach Drużynowych ME, czy też brązowym krążku Igrzysk Europejskich 2019. W Mistrzostwach Polski startowała 5-krotnie i zawsze zwyciężała w singlu.

Li Qian zapisała piękną kartę w historii polskiego i międzynarodowego tenisa stołowego. Bardzo się cieszę, że w klubie i zespole narodowym miałem tak wspaniałą zawodniczkę – powiedział trener Zbigniew Nęcek.

W Pucharze Świata w Makau startowała Natalia Bajor. Reprezentantka Polski przegrała w grupie po 0:4 z Mistrzynią Olimpijską z Tokio i aktualną Wicemistrzynią Świata Chinką Chen Meng i Sreeją Akulą z Indii.