Igor Misztal i Katarzyna Marszał zwyciężyli w grze mieszanej (XD 17) w turnieju „19th I Feel Slovenia Open Thermana” w słoweńskim Lasko. W grach podwójnych Polacy zdobyli 4 medale.

W finale Igor Misztal i Katarzyna Marszał pokonali Ukraińców Maksyma Nikolenko i Irynę Shynkarovą 3:0.

Wcześniej Polacy wygrali m.in. z Australijczykami Nathanem Pellissierem i Lei Li Na 3:2 oraz tajwańsko-brazylijskim duetem Hu Ming-Fu/Lethicia Lacerda 3:1.

Srebro zdobyły Ewa Cychowska i Czeszka Denisa Macurova w WD 22. W grupie miały bilans 2-1. Wygrały z Krystyną Łysiak i Dorotą Nowacką 3:0, Turczynkami Sumeyrą Turk i Ebru Acer 3:1, a poniosły porażkę z Japonkami Ayumi Otą i Nanako Hazeyamą 1:3.

W WD 20 Karolina Pęk i Węgierka Alexa Szvitacs sięgnęły po brązowy medal. W półfinale przegrały z Australijkami Lei Li Na, Yang Qian 1:3. Przy stanie 1:1, rywalki wygrały dwa kolejne sety po 12:10.

Z kolei w XD 4 brąz wywalczyli także Tomasz Jakimczuk i Serbka Ana Zelen 2-2. Zwycięstwa z Czechem Jirim Suchankiem i Serbką Żeljaną Ristić 3:0, Saudyjczykiem Rakanem Alsalmi i Holenderką Marią Boers 3:0. Nie powiodło się m.in. z rywalizacji ze złotymi medalistami Koreańczykami Pak Jin Cheol i Seo Su Yeon 0:3.

Wcześniej w singlu na podium stanęli: srebro – Michał Deigsler w klasie 7 i Igor Misztal w 10 oraz brąz – Karolina Pęk w klasie 9, Piotr Grudzień 8, Paweł Włodyka 10 i Maciej Makajew 11.