Samuel Kulczycki i Zuzanna Wielgos zostali w Sarajewie mistrzami Europy do lat 21 w grze mieszanej. Po raz pierwszy w historii złote medale w tej konkurencji wywalczyli reprezentanci Polski.

Kulczycki i Wielgos, którzy w turnieju mikstowym rozstawieni byli z szóstym numerem startowym, w finałowym spotkaniu pokonali rumuński duet – Eduard Ionescu/Ioana Singeorzan 3:1 (9:11, 12:10, 11:6, 11:5). Wcześniej, bo w ćwierćfinale, Polacy wyeliminowali obrońców trofeum – Andreia Teodora Istrate i Lucianę Mitrofan, wygrywając 3:0 (11:9, 11:2, 11:6).

Na podium trwających w Bośni i Hercegowinie Mistrzostw Europy do lat 21 w grze mieszanej staną także Miłosz Redzimski i Anna Brzyska. Biało-czerwoni po półfinałowej porażce w Sarajewie z Eduardem Ionescu i Ioaną Singeorzan (Rumunia) 1:3 (11:8, 13:11, 11:9, 11:7) wywalczyli brązowe medale.

Mistrzostwa Europy do lat 21 w grze mieszanej rozgrywane są po raz czwarty. We wszystkich wcześniejszych edycjach zwyciężali reprezentanci Rumunii. Tytuły mistrzowskie w dotychczasowych zawodach wywalczyli: Cristian Pletea i Adina Diaconu (w 2020 roku w Varazdinie), Rares Sipos i Andrea Dragoman (w 2021 roku w 2021 w Spa) oraz Andrei Istrate i Luciana Mitrofan (w 2022 roku w Kluż-Napoka).

Bez wątpienia największą gwiazdą tegorocznych Mistrzostw Europy do lat 21 jest Samuel Kulczycki. Tenisista stołowy Dekorglassu Działdowo i TTF Liebherr Ochsenhausen zapewnił sobie w sobotni wieczór złoty medal w grze mieszanej w parze z Zuzanną Wielgos, a w niedzielę czekają go jeszcze zmagania w grze podwójnej (finał wspólnie z Maciejem Kubikiem) oraz grze pojedynczej (półfinał).

Partnerem stategicznym reprezentacji Polski jest Enea.