Sonia Gendera (KU AZS UE Wrocław) i Maciej Kubik (SCKiS Hals Warszawa) to najwyżej sklasyfikowani zawodnicy przed zaplanowanym na najbliższy weekend, 2. Grand Prix Polski Młodzików w tenisie stołowym. Turniej rozegrany zostanie na obiektach Hali Sportowej „Bilcza” w Bilczy. Zmagania rozpoczną piątkowe eliminacje, prowadzone z podziałem na grupy. W sobotę do rywalizacji włączą się zawodniczki i zawodnicy, którzy zostali zwolnieni z udziału w eliminacjach, dzięki wysokim miejscom osiągniętym podczas poprzedniego turnieju w tej kategorii wiekowej lub zakwalifikowaniu się z eliminacji wojewódzkich.

Turniej w roli Sędziego Głównego poprowadzi Pan Stefan Kostur (Dąbrowa Górnicza), zaś Zastępcą Sędziego Głównego będzie Pani Katarzyna Bielak (Kowala).

W 1. Grand Prix Polski Młodzików, rozgrywanym w dniach 26 – 28 września ub.r. w Brzegu Dolnym, triumfowali Sonia Gendera i Maciej Kubik. Reprezentantka KU AZS UE Wrocław pokonała w finale Kamilę Gryko z UKS Sovit Białystok, a na miejscach 3 – 4 sklasyfikowane zostały Elżbieta Kwiatkowska (MKS Rokita Brzeg Dolny) i Zuzanna Kozioł (LUKS Skrzyszów).

Z kolei w kategorii młodzików Maciej Kubik w finale okazał się lepszy od Kuby Kwapisia (MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka), zaś miejsca 3 – 4 zajęli Maksymilian Miastowski (Klub Olimpijczyka Mysłowice) oraz Łukasz Sokołowski (KS Spójnia Warszawa).

Materiały do pobrania

1. 2. Grand Prix Polski Młodzików – komunikat organizacyjny
2. 2. Grand Prix Polski Młodzików – program minutowy
3. 2. Grand Prix Polski Młodzików – lista uprawnionych do startu
4. 2. Grand Prix Polski Młodzików – gra pojedyncza dziewcząt (turniej eliminacyjny)
5. 2. Grand Prix Polski Młodzików – gra pojedyncza chłopców (turniej eliminacyjny)
4. 2. Grand Prix Polski Młodzików – gra pojedyncza dziewcząt (turniej główny)
5. 2. Grand Prix Polski Młodzików – gra pojedyncza chłopców (turniej główny)