Reprezentanci Niemiec – Qiu Dang i Nina Mittelham zostali w COS Torwar w Warszawie mistrzami Europy w grze mieszanej. W finałowym spotkaniu, które odbyło się w piątkowy wieczór, Qiu i Mittelham pokonali Lubomira Pisteja i Barborę Balazovą 3:0 (11:9, 11:8, 11:6).

Oprócz finałowej wygranej nad parą ze Słowacji, reprezentanci Niemiec wygrali w Warszawie jeszcze cztery spotkania. Najtrudniejsze mecze nowi mistrzowie Europy w grze mieszanej stoczyli w półfinale i 1/8 finału, pokonując kolejno Emmanuela Lebessona i Jia Nan Yuan (Francja) 3:2 oraz Ovidiu Ionescu i Bernadette Szocs (Rumunia) również 3:2.

Reprezentanci Niemiec po raz drugi z rzędu stanęli na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Europy w grze mieszanej. Trzy lata temu w hiszpańskim Alicante zwyciężyli Ruwen Filus i Han Ying.

Turniej w Warszawie z brązowymi medalami zakończyli Simon Gauzy i Prithika Pavade (Francja) oraz Emmanuel Lebesson i Jia Nan Yuan (Francja).

Z naszych reprezentantów najlepiej w Warszawie zaprezentowali się Jakub Dyjas i Natalia Partyka, którzy dotarli do ćwierćfinału. Samuel Kulczycki i Natalia Bajor odpadli w rundzie eliminacyjnej.