Trzy polskie kluby – Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz, Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów (mężczyźni) i Bebetto AZS UJD Częstochowa (kobiety) – zagrają w I rundzie europejskich pucharów.

Najszybciej do rywalizacji przystąpi zespół z Suchedniowa, który w dniach 20-21 września wystąpi w austriackim Wels w zawodach pierwszego etapu Ligi Mistrzów.

Plan gier Orlicza (skład: Robert Floras, Park Jeongwoo, Daniel Bąk, Piotr Cyrnek) przedstawia się następująco:

środa (20.09), g. 13:00 – CTT Les Borges (Hiszpania), 20:00 SPG Felbermayr Wels (Austria), czwartek (21.09), 17:00 TTC Ostrawa 2016 (Czechy).

Drużyna z Bydgoszczy w piątek wylatuje do chorwackiego Dubrownika, gdzie Artur Grela, Vladislav Ursu, Taku Takakiwa, Leonardo Mutti zmierzą się z:

sobota (23.09), g 11:00 STK Libertas Marinkolor Dubrownik, 19:00 PTE PEAC Kalo-Meh (Węgry), niedziela (24.09) Solex-Consult Wiener Neustadt (Austria).

Zwycięzcy czterech grup zostaną dolosowani do 8 klubów, które są już w II rundzie Ligi Mistrzów. W tym gronie mamy dwóch przedstawicieli LOTTO Superligi Dekorglass Działdowo i Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki. Mistrz Polski Dartom Bogoria jest w grupie z TTC Neu Ulm, a Wicemistrz Polski Dekorglass z Hennebont GV.

W II rundzie oczywiście jest również Klubowy Mistrz Europy 2021/22 i 2022/23 KTS Enea Siarkopol. Tarnobrzeżanki mają w swojej grupie serbski TTC Nowi Sad.

Na występy Enei Siarkopolu, Dartomu Bogorii i Dekorglassu trzeba poczekać do października. A tymczasem czekają nas emocje z udziałem wspomnianych klubów z Suchedniowa, Bydgoszczy oraz Częstochowy.

Bebetto AZS UJD zgłosił się do Pucharu Europy kobiet. Podopieczne Pauliny Narkiewicz (w składzie Tetiana Bilenko, Anastazja Dymytrenko, Alicja Łebek) zagrają w sobotę, 23 września o g. 13:00 z gospodarzem, austriackim Linz Froschberg TT i o 18:00 z belgijskim TT Vedrinamur.