Tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo pokonali po świetnym widowisku Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki 3:0 w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Europy ETTU. Rewanż zostanie rozegrany 22. lutego na Mazowszu.

Czwartkowe starcie w Działdowie, które otwierało półfinałową batalię, dostarczyło kibicom mnóstwo emocji na najwyższym poziomie. Najatrakcyjniejszym pojedynkiem wieczoru było pierwsze starcie, w którym Jakub Dyjas pokonał Marka Badowskiego 3:2, mimo że dwa pierwsze sety wygrał podopieczny Tomasza Redzimskiego.

W dwóch pozostałych spotkaniach pierwszego półfinału dość pewne triumfy odnosili Jonathan Groth i Kaii Konishi. Leworęczny Duńczyk w trzech setach uporał się z Panagiotisem Gionisem, a doświadczony Japończyk w identycznych rozmiarach ograł najmłodszego uczestnika spotkania – Miłosza Redzimskiego.

Tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo są w komfortowej sytuacji przed rewanżem. Awans drużynie prowadzonej przez Michała Dziubańskiego da nawet porażka 2:3. Z kolei grodziszczanie, aby myślę o grze w wielkim finale, najpierw muszą pokonać swoich przeciwników 3:0 lub 3:1, a następnie zwyciężyć w tzw. „złotym meczu”.

Triumfator „polskiego” półfinału w najważniejszym spotkaniu sezonu w Pucharze Europy ETTU zmierzy się z lepszym z pary Hennebont GV – Pontoise Cergy (obydwa kluby z Francji). W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi zespołami triumfowali gracze Hennebont 3:1.

Dekorglass Działdowo – Dartom Bogoria Grodzisk Maz. 3:0
Jakub Dyjas – Marek Badowski 3:2
Jonathan Groth – Panatiogis Gionis 3:0
Kaii Konishi – Miłosz Redzimski 3:0