Pierwszoligowa Energa KTS Toruń przed swoją publicznością poniosła 3 porażki i odpadła z rozgrywek o Puchar ETTU. 2-dniowy turniej z udziałem 4 drużyn rozpoczął się od przegranej z CS Mioveni (Rumunia) 2:3. Cazuo Matsumoto i Konrad Kulpa wygrali pojedynki i po trzech grach gospodarze prowadzili 2:1. Niestety brazylijski zawodnik nie dał rady Alexandru Cazacu (2 pkt), a Tomasz Kotowski nie poradził sobie w ostatniej grze z Raresem Siposem.

Kolejnym przeciwnikiem był Irun Leka Enea Tenis de Mesa (Hiszpania). Jedyny punkt zdobył Konrad Kulpa, który pokonał 3:0 Djordje Borcicia. W tym spotkaniu Tomasz Kotowski z powodu kontuzji skreczował po 2 secie z Jaime Vidalem, a potem oddał walkowerem grę z Endiką Diezem. Wynik końcowy 3:1 dla Hiszpanów.

W niedzielę na kibiców czekała nie lada gratka, bowiem przeciwnikiem był Logis Auderghem (Belgia), w składzie ze słynnym Belgiem Jean-Michelem Saive’em. 2 punkty zdobył Cazuo Matsumoto, ale 2 gry przegrał mający kłopoty zdrowotne Konrad Kulpa. Natomiast Damian Węderlich przegrał w 3 setach z belgijską gwiazdą tenisa stołowego.

Wyniki

Energa KTS Toruń – CS Mioveni 2:3
Energa KTS Toruń – Irun Leka Enea Tenis de Mesa 1:3
Energa KTS Toruń – Logis Auderghem 2:3
Logis Auderghem – Irun Leka Enea Tenis de Mesa 1:3
CS Mioveni – Logis Auderghem 0:3
Irun Leka Enea Tenis de Mesa – CS Mioveni 1:3

Awans – Logis Auderghem, Irun Leka Enea Tenis de Mesa