Najbliższe dni w LOTTO Superlidze to niemal jak play-off… W sobotę i poniedziałek zagrają między sobą medaliści poprzedniego sezonu. Bardzo ciekawie zapowiadają się także weekendowe mecze z udziałem niepokonanej Akademii Zamojskiej.

Jutro dwa szlagierowe spotkania: Mistrza Polski Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki z klubem Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz i Wicemistrza Polski Dekorglassu Działdowo z KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. Zespoły z Bydgoszczy i Suchedniowa są brązowymi medalistami rozgrywek 2022/23 w LOTTO Superlidze.

Co więcej, te 4 ekipy to przedstawiciele PZTS w Lidze Mistrzów i Pucharze Europy.

W tym superligowym każdy z wymienionych klubów zaznał już goryczy porażki. Tymczasem same zwycięstwa (3) na koncie mają zamościanie. W sobotę podejmą SBR Dojlidy Białystok, a w niedzielę – Petralana TTS Polonia Bytom.

– Bardzo udany i efektowny debiut zanotował Kim Jangwon. Trudniejsze sprawdziany przed nim w meczach z Dojlidami i Polonią. Poprzeczka będzie zawieszona dużo wyżej. Jangwon to skromny i bardzo ambitny chłopak, który grą w silnej lidze europejskiej chce zgłosić swój akces do kadry A. Obserwuję go na bieżąco w lidze koreańskiej, wiedzieliśmy, że to solidny zawodnik potrafiący w tym miesiącu wygrać z Jang Wojinem. Ma wiele argumentów, które pozwalają mu grać i wygrywać z klasowymi zawodnikami, cieszyłbym się gdyby udowodnił to w najbliższych meczach – mówi Piotr Kostrubiec, trener-menedżer wicelidera.

Terminarz najbliższych meczów LOTTO Superligi:

4 kolejka
30.09, 16:00 Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz
30.09, 16:00 Dekorglass Działdowo – Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
30.09, 16:00 Akademia Zamojska Zamość – SBR Dojlidy Białystok

6 kolejka
01.10, 16:00 Akademia Zamojska Zamość – Petralana TTS Polonia Bytom
02.10, 18:00 Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz