W sobotę, 10 czerwca w Poznaniu rozegrany zostanie mecz finałowy LOTTO Superligi w sezonie 2022/23. Spotkanie rozpocznie się o g. 12:30. Transmisja w TVP Sport.

Sukces organizacyjno-widowiskowo-promocyjny meczu Polska – Portugalia w Poznaniu 6 stycznia 2023 (el. Drużynowych Mistrzostw Europy) roku sprawił, że tenis stołowy na najwyższym poziomie znów zagości w stolicy Wielkopolski.

Kto zagra 10.06 w Poznaniu? Finalistów poznamy po meczach półfinałowych play-off, które odbędą się 02.06 i 04.06. Broniący tytułu Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki spotka się z Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów, a najlepszy zespół rundy zasadniczej i Grupy Mistrzowskiej Dekorglass Działdowo z Wicemistrzem Polski – Polskim Cukrem Gwiazdą Bydgoszcz.

To będzie kolejny finał na neutralnym terenie. Wcześniej najlepsze kluby LOTTO Superligi rywalizowały o złote medale m.in. w hali Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku, a także na Mazowszu – w Mysiadle koło Piaseczna i w Kobyłce.

Przed rokiem w wielkim finale Dartom Bogoria w Grodzisku Mazowieckim wygrał z Polskim Cukrem Gwiazdą 3:1. Brązowe medale zdobyły drużyny Dekorglassu Działdowo i AZS AWFiS Balta Gdańsk.