We wtorek, 15 listopada odbędą się dwa mecze między polskimi a czeskimi drużynami w europejskich pucharach. W Lidze Mistrzów Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki zagra o 18:00 na wyjeździe z HB Ostrov Havlíčkov Brod, a w Pucharze Europy LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz spotka się o 15:30 (transmisja w TVP Sport) u siebie z SKST Tesla Batteries Havířov.

To będzie pierwszy mecz Dartomu Bogorii w tym sezonie LM. W grupie A jest także Borussią Düsseldorf, która na inaugurację pokonał czeski zespół 3:1. Tylko zwycięzca rywalizacji awansuje do półfinału Champions League.

Aktualni Mistrzowie Polski pojechali do Czech na mecz z HB Ostrov w trzyosobowym składzie, który tworzą: Miłosz Redzimski, Grek Panagiotis Gionis i Koreańczyk Jang Seongil. Rewanż odbędzie się za miesiąc, tj. 14 grudnia w Grodzisku Mazowieckim.

Drugim polskim klubem w tym sezonie Ligi Mistrzów jest Dekorglass Działdowo. Ubiegłoroczny Mistrz Polski jest już na półmetku rywalizacji w grupie C – pokonał Sporting Lizbona 3:0 i przegrał z TTC Neum Ulm 1:3 w minioną niedzielę. Spotkania rewanżowa zostaną rozegrane w połowie grudnia.

We wtorek w 3 rundzie Pucharu Europy zagra LOTTO Polski Cukier Gwiazda. Bydgoszczanie mają serię 6 zwycięstw w tych rozgrywkach, triumfowali w 3 meczach w I rundzie w Chorwacji oraz w 3 spotkaniach w II rundzie w Rumunii.

Jutro Wicemistrzowie Polski zadebiutują w europejskich pucharach w swojej hali. To będzie bardzo ważny mecz, a rewanż już 18 listopada o 17:00 w Havirovie.

Trener-menedżer Zbigniew Leszczyński i trener Patryk Jendrzejewski będą mieli do dyspozycji czterech tenisistów stołowych, a są to: Artur Grela, Lam Siu Hang, Vladislav Ursu, Carlos Caballero. W ekipie rywali występują Uzbek Zokhid Kenjaev, Jan Valenta, Simon Belik, Ondrej Bajger.