Siedem medali, w tym aż sześć złotych, wywalczyli reprezentanci Polski w turnieju Para Polish Open. Impreza od wtorku do piątku rozgrywana była w COS OPO Cetniewo.

Na zakończenie turnieju we Władysławowie zloty medal zdobyli w grze mieszanej w klasie XD17 Piotr Grudzień i Karolina Pęk. Biało-czerwoni w finałowym meczu wygrali z węgierskim duetem – Andras Csonka/Alexa Szvitacs 3:2 (7:11, 11:6, 8:11, 11:9, 11:5). Wcześniej, bo w półfinałowym spotkaniu, Grudzień i Pęk pokonali Bena Ashoka Despineuxa z Belgii i Neslihana Kavasa z Turcji 3:0 (11:6, 11:5, 11:8).

Tegoroczne zmagania w Polish Para Open nasi tenisiści stołowi kończą z dorobkiem siedmiu medali. Złote krążki oprócz Piotra Grudnia i Karoliny Pęk wywalczyli także Ewa Cychowska i Czeszka Denisa Macurova (klasa WD22, gra podwójna), Katarzyna Marszał i Brazylijka Sophia Kelmer (WD14, gra podwójna), Paweł Włodyka (klasa 10, gra pojedyncza), Maksym Chudzicki (klasa 8, gra pojedyncza) i Karolina Pęk (klasa 9, gra pojedyncza). Na podium stanął także Piotr Grudzień, który zajął drugie miejsce w klasie 8 w grze pojedynczej.