To był znakomity dzień dla reprezentantów Polski podczas Mistrzostw Świata Kadetów i Juniorów w Nowej Goricy. Biało-czerwoni zapewnili sobie w środę dwa medale w grze podwójnej do lat 19!

Do półfinałów debla w gronie juniorek awansowały Zuzanna Wielgos i Anna Brzyska, a wśród juniorów Miłosz Redzimski w duecie z Japończykiem Keishi Hagiharą.

Mistrzynie Europy juniorek z Gliwic w środę w Primary School Milojka Strukelj w Nowej Goricy odniosły dwa zwycięstwa. W pierwszej rundzie Polki pokonały przedstawicielki gospodarzy – Sarę Tokic i Enyę Moltarę 3:1 (11:7, 8:11, 11:5, 11:4), a następnie w ćwierćfinale wygrały z rozstawionymi z „jedynką” – Suhaną Saini i Yashaswini Ghorpade (Indie) 3:0 (11:8, 15:13, 11:9)

Jeszcze lepiej w środę zaprezentowali się Miłosz Redzimski i Japończyk Keishi Hagihara, którzy do strefy medalowej awansowali bez straty seta. Polsko-japoński duet wygrał w środę z Chanem Baldwinem z Hongkongu i Amirmahdim Keshavarzim (Iran) 3:0 (11:8, 11:9, 11:8) oraz francuskim deblem Hugo Deschamps/Flavien Coton 3:0 (11:7, 11:3, 11:6).

W piątkowych półfinałach Anna Brzyska i Zuzanna Wielgos zmierzą się z Annett Kaufmann (Niemcy) i Anną Hursey (Walia), a przeciwnikami Miłosza Redzimskiego i Keishi Hagihary będą Chińczycy – Lin Shindong i Wen Ruibo.

Partnerem strategicznym reprezentacji Polski jest Enea.