W Primary School Milojka Strukelj w Nowej Goricy rozpoczęła się w czwartek rywalizacja w turniejach gry pojedynczej Mistrzostw Świata Kadetów i Juniorów w tenisie stołowym. Początek zmagań singlowych nie był jednak udany dla biało-czerwonych.

W czwartkowy poranek odbyły się spotkania 1/16 finału gry pojedynczej kadetów z udziałem dwóch naszych reprezentantów – Mateusza Sakowicza i Patryka Żyworonka. Pierwszym przegrał ze sklasyfikowanym na trzecim miejscu w rankingu światowym U15 – Koreańczykiem Kwon Hyukiem 0:4 (9:11, 5:11, 3:11, 4:11), a drugi uległ Matejowi Haspelowi z Niemiec 2:4 (6:11, 11:7, 8:11, 11:6, 8:11, 9:11).

Porażki Żyworonka i Sakowicza oznaczają, że w rywalizacji singlowej w Nowej Goricy pozostało już tylko troje biało-czerwonych. W godzinach wieczornych swoje spotkania w 1/16 finału rozegrają Anna Brzyska, Zuzanna Wielgos i Miłosz Redzimski.

Przypomnijmy, że reprezentanci Polski zapewnili już sobie przynajmniej dwa medale w grze podwójnej U19. W piątek w Słowenii w półfinałach debla zagrają Anna Brzyska i Zuzanna Wielgos oraz Miłosz Redzimski w duecie z Japończykiem Keishi Hagiharą.

Partnerem strategicznym reprezentacji Polski jest Enea.