Miłosz Redzimski i Zuzanna Wielgos awansowali do 1/8 finału gry pojedynczej Mistrzostw Świata Juniorów w tenisie stołowym. Z zawodów odpadła Anna Brzyska.

Dwoje z pięciorga biało-czerwonych pomyślnie przeszło przez pierwszą rundę gry pojedynczej podczas MŚKiJ. W czwartkowy poranek swoje spotkania singlowe w gronie kadetów przegrali Patryk Żyworonek i Mateusz Sakowicz, a w sesji wieczornej w 1/16 finału odpadła Anna Brzyska (porażka z Lee Daeun z Korei Południowej 1:4).

Do najlepszej „16” w swoich kategoriach w grze pojedynczej awansowali natomiast Miłosz Redzimski i Zuzanna Wielgos. Tenisista stołowy Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki bez gry wygrał z Nigeryjczykiem Muizzem Adegokiem 4:0 (walkower), a Wielgos pokonała brązową medalistkę Mistrzostw Europy U19 z Gliwic – Annę Hursey z Walii 4:2 (11:4, 13:15, 11:8, 9:11, 13:11, 11:6).

W 1/8 finału przeciwnikiem Miłosza Redzimskiego będzie Francuz Hugo Deschamps, a Zuzanna Wielgos zmierzy się z Koreanką Park Gahyeon, która w Nowej Goricy rozstawiona jest z numerem trzecim. Spotkania drugiej rundy odbędą się w piątek. Na ten dzień zaplanowano także półfinałowe mecze gry podwójnej U19 z udziałem biało-czerwonych.

Partnerem strategicznym reprezentacji Polski jest Enea.