Mateusz Sakowicz i Divyanshi Bhowmick (Indie) staną w środę przed szansą awansu do strefy medalowej Mistrzostw Świata Kadetów w grze mieszanej. O godzinie 14:30 Polak i Hinduska zmierzą się w ćwierćfinale z tajwańskim duetem: Kuo Guan-Hong/Wu Jia-En.

Zanim jednak dojdzie do konfrontacji o medale w grze mieszanej, w środowy poranek czekają nas emocje związane z występami biało-czerwonych w turniejach gry podwójnej. Kolejny dzień MŚKiJ w Nowej Goricy rozpocznie się od spotkania 1/8 finału debla kadetów, w którym Mateusz Sakowicz i Partyk Żyworonek zagrają z Benyaminem Farajiem (Iran) i Abhinandhem Pradhivadhim (Indie).

O godzinie 11:00 swoje spotkania 1/8 finału gry podwójnej rozegrają juniorzy i juniorki. Mistrzynie Europy w tej konkurencji – Anna Brzyska i Zuzanna Wielgos zmierzą się z Sarą Tokic i Enyą Moltarą ze Słowenii, a Miłosz Redzimski grający wspólnie z Japończykiem Keishi Hagiharą konfrontować się będą z Baldwinem Chanem (Hongkong) i Amirmahdim Keshavarzim (Egipt).

Jeśli biało-czerwonym uda się wygrać swoje spotkania, to pojedynki drugiej rundy gry podwójnej odbędą się w środę w godzinach popołudniowych.

Partnerem strategicznym reprezentacji Polski jest Enea.

Plan środowych spotkań Polaków:

gra podwójna kadetów – 1/8 finału:
Benyamin Faraji (Iran)/Abhinandh Pradhivadhi (Indie) – Mateusz Sakowicz/Patryk Żyworonek (godz. 9:30)

gra podwójna juniorów – 1/8 finału:
Miłosz Redzimski/Keishi Hagihara (Japonia) – Baldwin Chan (Hongkong)/Amirmahdi Keshavarzi (Egipt) (godz. 11:00)

gra podwójna juniorek – 1/8 finału:
Sara Tokic/Enya Moltara (Słowenia) – Anna Brzyska/Zuzanna Wielgos (godz. 11:00)

gra mieszana kadetów – ćwierćfinał:
Mateusz Sakowicz/Divyanshi Bhowmick (Indie) – Kuo Guan-Hong/Wu Jia-En (Tajwan) (godz. 14:30)