Znakomite wieści z Nowej Goricy. Reprezentanci Polski – Anna Brzyska i Zuzanna Wielgos w gronie juniorek oraz Miłosz Redzimski w duecie z Japończykiem Keishi Hagiharą wśród juniorów zdobyli brązowe medale Mistrzostw Świata U19 w grze podwójnej!

Miłosz Redzimski i Keishi Hagihara byli o krok od gry w wielkim finale turnieju rozgrywanego w słoweńskiej Nowej Goricy. Polsko-japońska para w półfinale prowadziła z Lin Shindogiem i Wen Ruibo 2:1, by ostatecznie ulec swoim przeciwnikom 2:3 (5:11, 11:7, 11:7, 5:11, 7:11). W dwóch wcześniejszych spotkaniach w Słowenii Redzimski i Hagihara ogrywali swoich rywali bez straty seta.

Z brązowymi medalami z Nowej Goricy do Polski wrócą także Anna Brzyska i Zuzanna Wielgos. Mistrzynie Europy juniorek w grze podwójnej potwierdziły w światowym czempionacie w Słowenii, że są jednym z najlepszych duetów globu.

Polki co prawda w półfinale przegrały z Niemką Annett Kaufmann i Walijką Anną Hursey 0:3 (8:11, 6:11, 2:11), jednak z trzeciego miejsca w Mistrzostwach Świata U19 mogą być bardzo zadowolone.

Szansę medalową w grze pojedynczej juniorów zachował ciągle Miłosz Redzimski. Polak w sobotę zmierzy się w ćwierćfinale z Wen Ruibo z Chin.

Partnerem strategicznym reprezentacji Polski jest Enea.