Czwartek był kolejnym znakomitym dniem dla Polaków biorących udział w Mistrzostwach Świata Juniorów i Kadetów w tenisie stołowym. Podczas piątego dnia zmagań biało-czerwoni wzbogacili się o kolejne dwa medale!

W czwartek reprezentanci Polski wywalczyli dwa brązowe medale w grze mieszanej. Na najniższym stopniu podium w gronie kadetów stanęli Natalia Bogdanowicz i William Bergenblock ze Szwecji oraz wśród juniorów Maciej Kubik i Miwa Harimoto (Japonia).

Bogdanowicz i Bergenblock w półfinale ulegli minimalnie Marii Berzosie (Hiszpania) i Tiago Abiodunowi (Portugalia) 2:3 (7:11, 2:11, 11:5, 11:7, 5:11), a Kubik i Harimoto na tym samym etapie przegrali z Lee Hoyun i Lee Daeun z Korei Południowej również 2:3 (11:7, 6:11, 8:11, 11:4, 8:11).

Po pięciu dniach rywalizacji w Tunezji reprezentanci naszego kraju mają na swoim koncie trzy medale. Do dwóch brązowych krążków zdobytych w grze mieszanej doliczyć należy srebrny medal w turnieju drużynowym juniorów, wywalczony przez zespół w składzie: Maciej Kubik, Miłosz Redzimski, Mateusz Zalewski, Alan Kulczycki i trener Patryk Jendrzejewski.

W turnieju indywidualnym w kolejnych dniach emocjonować będziemy się startami Natalii Bogdanowicz. W piątek Polka zagra w 1/8 finału w grze pojedynczej, a jej rywalką będzie Leana Hochart z Francji. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 11:30.

Transmisję na żywo z Mistrzostw Świata Juniorów i Kadetów można oglądać na platformie YouTube na oficjalnym profilu World Table Tennis.

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.