W Ustrzykach Dolnych na Podkarpaciu zakończyły się w niedzielę Mistrzostwa Polski juniorów w tenisie stołowym. Złote medale w grze pojedynczej wywalczyli Miłosz Redzimski (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk).

Rozstawiony z numerem drugim Miłosz Redzimski w finałowym spotkaniu pokonał Macieja Kubika (Dekorglass Działdowo) 4:2 (9:11, 11:8, 12:10, 11:6, 9:11, 11:9), a Wiktoria Wróbel wygrała z Anną Brzyską (Kolping Jarosław) 4:1 (11:9, 11:3, 9:11, 11:4, 11:8). Wcześniej tenisistka stołowa MRKS-u Gdańsk ograła w półfinale Zuzannę Wielgos 4:2 (11:8, 9:11, 8:11, 12:10, 11:9, 11:7) rewanżując się rzeszowiance za porażkę w finale turnieju drużynowego.

Na najniższym stopniu podium rywalizację w grze pojedynczej juniorek zakończyły wspomniana wyżej Zuzanna Wielgos (Politechnika Rzeszów) i Anna Kubiak (JKTS Jastrzębie-Zdrój), która w ćwierćfinale wyeliminowała z zawodów rozstawioną z „trójką” Natalię Szymczyk (Skarbek Tarnowskie Góry). Brązowe medale w zmaganiach w gronie juniorów wywalczyli Szymon Kolasa (Politechnika Rzeszów) i Maksymilian Miastowski (Ostródzianka Ostróda).

W Ustrzykach Dolnych wyłoniono także medalistów w grze podwójnej i mieszanej. W deblu juniorek złote medale przypadły w udziale przedstawicielkom Podkarpacia – Annie Brzyskiej i Zuzannie Wielgos. Jarosławsko-rzeszowska para w finale wygrała z Wiktorią Wróbel i Iloną Sztwiernią (Bronowianka Kraków) 3:2 (7:11, 7:11, 12:10, 12:10, 11:2). Mistrzami Polski do lat 18 w grze podwójnej juniorów zostali z kolei Maciej Kubik i Miłosz Redzimski. Finaliści turnieju gry pojedynczej w decydującym spotkaniu pokonali Maksymiliana Miastowskiego i Szymona Kolasę 3:0 (11:9, 11:7, 11:9).

W grze mieszanej na najwyższym stopniu podium zmagania ukończyli Patryk Dziuba (Politechnika Rzeszów) i Anna Brzyska. W finałowym spotkaniu okazali się lepsi od Szymona Kolasy i Ilony Sztwiertni, zwyciężając 3:2 (7:11, 11:2, 6:11, 11:4, 12:10).