Miłosz Redzimski (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk) zostali triumfatorami 3. Grand Prix Polski juniorów i juniorek w tenisie stołowym. Turniej rozgrywany był od piątku do niedzieli w Luboniu (woj. wielkopolskie).

Zmagania juniorów w Luboniu zdominowali Miłosz Redzimski i Szymon Kolasa. Obydwaj zawodnicy już po raz trzeci spotkali się w finale Grand Prix Polski juniorów. W otwierającej sezon imprezie w Gorzowie Wielkopolskim lepszy był Kolasa, ale już w finale drugich zawodów w Ostródzie zwyciężył Redzimski. W ostatnich w tym sezonie zawodach do lat 18 ponownie wygrał reprezentant Bogorii Grodzisk Mazowiecki, zwyciężając w finale 4:2 (4:11, 11:4, 11:7, 11:6, 10:12, 11:8).

Turniej juniorów w Luboniu był bardzo udany dla reprezentantów grodziskiej Bogorii. Oprócz Redzimskiego, na podium stanęli także dwaj inni przedstawiciele tego klubu – Patryk Pyśk i Michał Gawlas. Obydwaj w 3. Grand Prix Polski do lat 18 zajęli trzecie miejsce. Szczególnie zadowolony ze swojego startu może być Pyśk, który jest wychowankiem miejscowego klubu – LKTS Luvena Luboń.

Najlepszą juniorką 3. Grand Prix Polski okazała się Wiktoria Wróbel. Zawodniczka MRKS-u Gdańsk w finałowym pojedynku pokonała Dominikę Gilewską (KS Nadarzyn) 4:1 (9:11, 12:10, 11:5, 11:4, 11:7). Na najniższym stopniu podium start w Luboniu zakończyły Zuzanna Kowalczyk (KS Gorce Nowy Targ) i Klaudia Franaszczuk (Skarbek Tarnowskie Góry).

Bez medali z Wielkopolski wyjechały dwie najwyżej rozstawione tenisistki stołowe – Ilona Sztwiertnia (Bronowianka Kraków) i Julia Tomecka (Skarbek Tarnowskie Góry). Pierwsza w 1/8 finału uległa Julii Furman (KU AZS UE Wrocław) 3:4 (8:11, 11:9, 11:6, 8:11, 8:11, 11:5, 9:11), a druga na tym samym etapie przegrała z Zuzanną Kowalczyk (KS Gorce Nowy Targ) 2:4 (13:15, 11:4, 5:11, 4:11, 13:11, 8:11).

Turniej w Luboniu był ostatnim w tym sezonie z cyklu Grand Prix Polski juniorów i juniorek. Teraz przed najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami w naszym kraju mistrzostwa Polski do lat 18, które odbędą się 23-26. kwietnia w Gliwicach (woj. śląskie).