Zwycięstwem Miłosza Redzimskiego (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Katarzyny Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław) zakończył się rozgrywany w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby w Gdańsku trzeci turniej Grand Prix Polski Seniorów w sezonie 2021/2022.

Rozstawiony z numerem drugim w turnieju Miłosz Redzimski, w finałowym pojedynku pokonał rewelacyjnie spisującego się w Gdańsku Konrada Kulpę (Energa KTS Toruń) 4:1 (13:11, 6:11, 11:6, 11:9, 11:6). Rundę wcześniej wicemistrz świata kadetów w grze pojedynczej wyeliminował z zawodów klubowego kolegę Kulpy – Tomasza Kotowskiego, a w ćwierćfinale tenisista stołowy Bogorii Grodzisk Mazowiecki pokonał turniejową „jedynkę” – Roberta Florasa (TTS Polonia Bytom).

W gronie seniorek na najwyższym stopniu podium stanęła Katarzyna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław), która w finałowym pojedynku pokonała swoją siostrę bliźniaczkę Annę 4:2 (4:11, 11:8, 10:12, 11:4, 11:9, 11:2). Dla brązowej medalistki ostatnich Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze pojedynczej z Arłamowa to druga wygrana w tym sezonie. Wcześniej Katarzyna Węgrzyn wygrała 2. Grand Prix Polski seniorek w Gliwicach.

Na najniższym stopniu podium zmagania w 3. Grand Prix Polski ukończyli Michał Bańkosz (KU AZS UE Wrocław) i Tomasz Kotowski (Energa KTS Toruń) w gronie mężczyzn oraz Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk) i Ilona Sztwiertnia (SKTS Sochaczew) wśród kobiet.

Turniej w Gdańsku był ostatnim w sezonie z cyklu Grand Prix Polski seniorów. Teraz przed najlepszym zawodnikami i zawodniczkami udział w 90. Indywidualnych Mistrzostwach Polski, które w dniach 25-27 marca odbędą się w Częstochowie.