Bez medali zakończyli udział w Mistrzostwach Europy U13 w tenisie stołowym reprezentanci Polski. W niedzielę z zawodami w Bukareszcie pożegnali się Hubert Kwieciński i Łucja Kobosz.

Mistrzowie naszego kraju w kategorii młodzików w rumuńskich zawodach dotarli do 1/8 finału w grze pojedynczej. Hubert Kwieciński, który na co dzień reprezentuje barwy Wichra Lisiec Wielki, w trzeciej rundzie turnieju głównego przegrał z Serbem Davidem Capandą 2:3 (4:11, 9:11, 11:5, 11:8, 6:11).

Z kolei Łucja Kobosz na tym samym etapie musiała uznać wyższość Siri Benjegard, ulegając swojej rywalce ze Szwecji 0:3 (6:11, 9:11, 2:11).

Przypomnijmy, że pozostali biało-czerwoni z turniejem gry pojedynczej pożegnali się we wcześniejszych rundach. Lena Puzio i Monika Sonnenberg przegrały swoje spotkania w 2. rundzie, a Adam Stachowiak został wyeliminowany w 1. rundzie głównej drabinki.

Nasi reprezentanci w Bukareszcie rywalizowali także w grze mieszanej i turnieju drużyn mieszanych. W tej pierwszej konkurencji najlepiej zaprezentowali się Adam Stachowiak i Lena Puzio oraz Hubert Kwieciński i Łucja Kobosz, którzy dotarli do czwartej rundy. Z kolei zmagania drużynowe podopieczni trenerów Alana Wosia i Tomasza Szarego zakończyli na szóstej pozycji.

Partnerem generalnym reprezentacji Polski jest Enea.