Mistrzowie Polski Aleksandra Makar (Nurt Przemyśl) i Jakub Dobosz (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) otwierają 6-osobową kadrę narodową naszego kraju na Mistrzostwa Europy Młodzików (do lat 13). Turniej odbędzie się od 14 do 18 czerwca w Zagrzebiu.

Oboje wymienieni reprezentanci Biało-Czerwonych urodzili się w 2010 roku, podobnie jak pozostała czwórka młodzików zgłoszonych do ME.

– Z rankingu PZTS w składzie znaleźli się Wanessa Kulczycka (Gorzovia Gorzów Wielkopolski) i Jan Mrugała (Gorce Nowy Targ), zaś decyzją sztabu szkoleniowego Julia Czaja (MRKS Gdańsk) i Mateusz Wiśniewski (MKS Czechowice-Dziedzice) – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Naszych młodych pingpongistów i pingpongistki poprowadzą w chorwackich zawodach trenerzy Alan Woś i Tomasz Szary.

Nasi reprezentanci znają już rywali w grupowych zmaganiach drużyn mieszanych – Polacy zagrają ze Szwecją, Azerbejdżanem i Islandią.

Już na miejscu, w Zagrzebiu, przeprowadzone zostanie losowanie gry pojedynczej i mieszanej. W ME Młodzików nie ma gry deblowej.

To będzie pierwsza oficjalna edycja Mistrzostw Europy do lat 13. Ubiegłoroczna pod nazwą Europe U13 Challenge odbyła się w Podgoricy. W stolicy Czarnogóry medale zdobyli: srebro Samuel Michna (singiel) i Aleks Pakuła, Samuel Michna, Anna Ulatowska, Katarzyna Rajkowska (drużyna mieszana), brąz Aleks Pakuła (singiel) i Katarzyna Rajkowska (singiel).

A więc już wkrótce ME dla najmłodszej grupy wiekowej, zaś od 14 do 23 lipca w Gliwicach rozgrywane będą Mistrzostwa Europy Juniorów U-19 i Kadetów U-15.