Mateusz Zalewski wywalczył srebrny medal Czech Cadet Open w grze pojedynczej! Polak w finale turnieju w czeskim Hodoninie uległ rozstawionemu z „jedynką” Tajwańczykowi Chang Yu-An 2:3.

W kapitalnej dyspozycji był w niedzielę Mateusz Zalewski. Polak, któremu ze zmiennym szczęściem wiodło się w turnieju drużynowym, w ostatnim dniu czeskich zawodów grał wybornie. Tenisista stołowy ZKS-u Zielona Góra wygrał cztery z pięciu pojedynków. Przegrał dopiero w finale z Chang Yu-Anem z Tajwanu 2:3. W tie breaku nasz uzdolniony kadet prowadził nawet 10:9, jednak to Tajwańczyk wygrał kolejne trzy akcje z rzędu i został triumfatorem Czech Cadet Open w grze pojedynczej.

Słabiej od Zalewskiego zaprezentowali się pozostali biało-czerwoni. Rozstawiona z „dwójką” Anna Brzyska przegrała w 1/16 finału z Rosjanką Vasilisą Danilovą 1:3. Los najwyżej sklasyfikowanej zawodniczki na liście europejskiej kadetek podzieliła Natalia Bogdanowicz, która także odpadła w drugiej rundzie turnieju głównego.

Pozostali nasi reprezentanci: Karolina Hołda, Zuzanna Wielgos, Miłosz Sawczak, Dawid Jadam, Michał Gawlas i Alan Kulczycki przegrali swoje spotkania w 1/32 finału.

Łącznie w Czech Junior & Cadet Open biało-czerwoni wywalczyli trzy złote i dwa srebrne medale. Na najwyższym stopniu podium w Hodoninie stawali Samuel Kulczycki w grze pojedynczej juniorów, Miłosz Redzimski i Łukasz Sokołowski w grze podwójnej juniorów i reprezentacja Polski w turnieju drużynowym juniorów. Ze srebrnymi medalami z Czech wyjadą Maciej Kubik (gra pojedyncza juniorów) i Mateusz Zalewski (gra pojedyncza kadetów).

Wyniki turnieju głównego:

kadetki:

1/32 finału:
Mariia Tarasova (Rosja) – Karolina Hołda 3:0 (11:5, 11:7, 11:5)
Iuliana Daniela Gaina (Rumunia) – Zuzanna Wielgos 3:0 (12:10, 11:9, 11:7)
Natalia Bogdanowicz – Vera Volkava (Białoruś) 3:1 (11:4, 10:12, 11:7, 12:10)
Anna Brzyska – wolny los

1/16 finału:
Nicole Arlia (Włochy) – Natalia Bogdanowicz 3:1 (8:11, 11:5, 11:8, 11:6)
Vasilisa Danilova (Rosja) – Anna Brzyska 3:1 (11:6, 5:11, 11:7, 11:9)

kadeci:

Preyesh Suresh Raj (Indie) – Miłosz Sawczak 3:1 (4:11, 11:6, 11:9, 11:5)
Dawid Jadam – Milhane Jellouli (Francja) 1:3 (7:11, 6:11, 11:5, 7:11)
Aleksei Samokhin (Rosja) – Michał Gawlas 3:1 (4:11, 11:5, 12:10, 12:10)
Mateusz Zalewski – wolny los
Alan Kulczycki – Luka Zlatkov (Chorwacja) 0:3 (10:12, 11:13, 4:11)

Kristian Uherik (Słowacja) – Mateusz Zalewski 2:3 (8:11, 7:11, 11:8, 11:8, 4:11)

1/8 finału:
Celian Besnier (Francja) – Mateusz Zalewski 2:3 (11:1, 9:11, 11:7, 8:11, 8:11)

1/4 finału:
Dawid Szantosi (Węgry) – Mateusz Zalewski 0:3 (4:11, 7:11, 7:11)

1/2 finału:
Mateusz Zalewski – Navid Shams (Iran) 3:1 (12:10, 11:7, 5:11, 11:9)

finał:
Chang Yu-An (Tajwan) – Mateusz Zalewski (Polska) 3:2 (11:6, 7:11, 11:7, 6:11, 12:10)