Po 15-miesięcznej przerwie Marek Badowski wraca do składu reprezentacji Polski. Dzisiaj, tj. 12 stycznia o g. 16:30 zagra w meczu Biało-Czerwonych z Danią w eliminacjach Drużynowych Mistrzostw Europy. Spotkanie odbędzie się w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby. Transmisja w TVP Sport.

Przeciwko Duńczykom wystąpią Marek Badowski, Miłosz Redzimski (obaj Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Artur Grela (Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz).

– Poprzednio w reprezentacji zagrałem w poprzedniej edycji DME, które rozegrano jesienią 2021 roku w rumuńskim Cluj-Napoca – mówi Marek Badowski.

Reprezentant Polski przegrał wtedy z Hiszpanem Alvaro Roblesem i Austriakiem Robertem Gardosem.

To był pierwszy turniej drużynowy w czasie pandemii koronawirusa. Przed jej wybuchem, w styczniu 2020 roku podopieczni trenera Tomasza Krzeszewskiego rywalizowali w portugalskim Gondomar w olimpijskich kwalifikacjach drużynowych do Igrzysk w Tokio.

Marek Badowski z naszą kadrą narodową pokonali wówczas Litwę i Nigerię, a przegrali z Tajwanem i Hongkongiem. Pingpongista Dartomu Bogorii wygrał z Alfredasem Udrą w singlu oraz w deblu w parze z Samuelem Kulczyckim z Tomasem Mikutisem i Alfredasem Udrą, a także nigeryjską parą Segunem Toriolą i Olajide Omotayo.

Rewanż z Duńczykami w el. DME 2023 rozegrany zostanie 30 stycznia w Roskilde.