Tenisistki stołowe reprezentacji Polski juniorek i seniorek zdominowały 91. Indywidualne Mistrzostwa Polski w grze pojedynczej. W Płocku swój drugi złoty medal w singlu wywalczyła Katarzyna Węgrzyn, która w finałowym meczu wygrała z 17-letnią Wiktorią Wróbel.

Po połączeniu Kadry Narodowej juniorek z seniorkami można powiedzieć, że zawodniczki reprezentacji Polski zdominowały 91. Indywidualne Mistrzostwa Polski w Płocku. Jedynie srebrny medal w grze podwójnej powędrował do zawodniczek spoza Kadry, czyli Roksany Załomskiej i Katarzyny Galus – podsumował wyniki turnieju w Płocku Marcin Kusiński, trener reprezentacji Polski seniorek.

W finałowym spotkaniu gry pojedynczej kobiet 91. Indywidualnych Mistrzostw Polski, Katarzyna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław) pokonała Wiktorię Wróbel (MRKS Gdańsk) 4:2. Na najniższym stopniu podium zmagania w Płocku zakończyła Paulina Krzysiek (MUKS Start Nadarzyn) i Anna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław).

Ogólnie oceniam, że zawodniczki z Kadry Narodowej były dobrze przygotowane do 91. Indywidualnych Mistrzostw Polski w Płocku i zagrały dobre zawody – dodał Kusiński, który dwukrotnie w swojej karierze zawodniczej sięgał po tytuł mistrza kraju w grze pojedynczej (w 1994 i 2002 roku).

Sporo niespodzianek podczas 91. IMP w Płocku przyniosły zmagania w grze mieszanej. Poza strefą medalową rywalizację zakończyli m.in. Marek Badowski i Natalia Bajor czy Samuel Kulczycki i Katarzyna Węgrzyn. – Mały minus przy grach mieszanych, gdyż potencjalnie nasze najlepsze zestawienia, nie stanęły w Płocku na podium. Ale tutaj błysnęły młodsze zawodniczki i z tego jesteśmy zadowoleni – zakończył szkoleniowiec reprezentacji Polski kobiet.