Maciej Kubik wywalczył brązowy medal podczas turnieju WTT Youth Star Contender Tunis 2022 w grze pojedynczej juniorów. Zawody rozgrywane były w miejscowości Rades.

Wicemistrz Polski juniorów w grze pojedynczej z Ustrzyk Dolnych w Tunezji zaprezentował się znakomicie. W grze pojedynczej Kubik, który w turniejach indywidualnych w Polsce reprezentuje barwy Dekorglassu Działdowo, dotarł do półfinału. W 1/2 finału reprezentant naszego kraju uległ minimalnie rozstawionemu z „jedynką” Adrienowi Rassenfosse z Belgii 2:3 (11:5, 10:12, 8:11, 11:7, 3:11). Wcześniej Maciej Kubik wygrał m.in. z Alexisem Kouraichimi z Francji czy Andreą Pupppo (Włochy).

Z tym ostatnim zawodnikiem Polak w WTT Youth Star Contender Tunis 2022 tworzył duet w turnieju gry podwójnej. Polsko-włoska para po pokonaniu w 1/8 finału Niemców – Vincenta Senkbela i Matthiasa Danzera 3:0 (11:7, 11:7, 11:7), w ćwierćfinale uległa deblowi z Czech: Adam Stalzer/Ondrej Kveton 1:3 (9:11, 11:8, 8:11, 8:11).

W drugiej połowie lutego odbędą się jeszcze dwa turnieje z cyklu WTT Youth Contender – w belgijskim Spa i francuskim Metz. W obydwu imprezach wezmą udział reprezentanci naszego kraju.

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea S.A. – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Wyniki:

gra pojedyncza:

faza grupowa – grupa 3:
Andrei Teodor Istrate (Rumunia) – Maciej Kubik 3:1 (11:9, 11:8, 7:11, 11:9)
Maciej Kubik – Flavien Coton (Francja) 3:2 (10:12, 11:1, 9:11, 11:6, 11:6)
Borna Petek (Chorwacja) – Maciej Kubik 0:3 (2:11, 4:11, 5:11)

turniej główny:

1/8 finału: Maciej Kubik – Alexis Kouraichi (Francja) 3:0 (14:12, 11:9, 11:6)
1/4 finału: Andrea Puppo (Włochy) – Maciej Kubik 0:3 (9:11, 7:11, 9:11)
1/2 finału: Adrien Rassenfosse (Belgia) – Maciej Kubik 3:2 (5:11, 12:10, 11:8, 7:11, 11:3)

gra podwójna:

1/8 finału:
Vincent Senkbel/Matthias Danzer (Niemcy) – Maciej Kubik/Andrea Puppo (Włochy) 0:3 (7:11, 7:11, 7:11)

1/4 finału:
Adam Stalzer/Ondrej Kveton (Czechy) – Maciej Kubik/Andrea Puppo (Włochy) 3:1 (11:9, 8:11, 11:8, 11:8)