Wielkie wyróżnienie Lucjana Błaszczyka. Jeden z najlepszych tenisistów stołowych został wybrany do ITTF Board of Directors. Polak będzie przedstawicielem Starego Kontynentu w Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego oraz w zarządzie Europejskiej Unii Tenisa Stołowego. Błaszczyk to pierwszy Polak, który będzie pełnił tak ważną rolę w strukturach światowej federacji.

We wtorek odbył się kongres Europejskiej Unii Tenisa Stołowego, na którym nowym Prezydentem ETTU został wybrany Igor Levitin. Podczas internetowych głosowania dokonano także wyboru siedmiu członków Zarządu ETTU, którzy jednocześnie są przedstawicielami Starego Kontynentu w ITTF Board of Directors. Konkurencja na te stanowiska była bardzo duża. O siedem miejsc ubiegało się ponad dwudziestu kandydatów.

W gronie siedmiu szczęśliwców znalazł się Lucjan Błaszczyk, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy. Polak w głosowaniu zajął bardzo dobre czwarte miejsce. Najwięcej głosów otrzymał Szwed Jorgen Persson. Do Zarządu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego został wybrany także inny utytułowany tenisista stołowy – Aleksandar Karakasevic.

– Wybory pokazują, że delegaci powierzają przyszłość tenisa stołowego w ręce byłych zawodników. Świadczy o tym chociażby fakt, że ustępujący Prezydent ETTU – Ronald Kramer zajął w głosowaniu odległe 19. miejsce – mówi Lucjan Błaszczyk.

Wybitny przed laty zawodnik liczy na to, że wraz ze swoimi kolegami z czasów kariery zawodniczej uda się wzmocnić pozycję europy w światowym tenisie stołowym. – Przed nami dużo pracy. Co należy do moich obowiązków? Jednym z naszych zadań jest wybieranie gospodarzy najważniejszych imprez w tenisie stołowym. Będziemy też szukać nowych rozwiązań dla promocji naszej dyscypliny – dodał były zawodnik Zugbrücke Grenzau.