Po rozgrywkach zasadniczych, następnie rywalizacji w grupach i ćwierćfinałach play-off, poznaliśmy medalistów Lotto Superligi w sezonie olimpijskim.

W dniach 28 i 31 maja w półfinałach zagrają: Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz z Dekorglassem Działdowo i obrońca trofeum Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki z Petralana TTS Polonia Bytom.

W piątek, w pierwszych spotkaniach ćwierćfinałowych, Polski Cukier Gwiazda wygrał u siebie z Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 3:2. W rewanżu bydgoski zespół zwyciężył 3:0.

Dekorglass nie miał żadnych kłopotów z wyeliminowaniem Olimpii-Unii Grudziądz, wygrywając 3:0, 3:0 i 18:2 w setach.

Po 8-letniej przerwie na superligowe podium wróciła drużyna z Bytomia. Po triumfie 3:1 z SBR Dojlidami w Białymstoku, w niedzielę Petralana Polonia poniosła porażkę 2:3. Punkt na wagę awansu (na 2:2) zdobył Viktor Brodd.

Dartom Bogoria uzupełnił stawkę półfinalistów, ale bez gry, bowiem Oxynet Jarosław nie przystąpił do meczów ćwierćfinałowych.

W play-down Balta AZS AWFiS Gdańsk pokonała Akademię Zamojską Zamość 3:1, a Poltarex Pogoń Lębork wygrał z Palmiarnią Zielona Góra 3:1.

Wyniki rewanżowych spotkań ćwierćfinałowych:

Olimpia-Unia Grudziądz – Dekorglass Działdowo 0:3
Rafał Formela – Jakub Dyjas 1:3 (15:13, 10:12, 5:11, 6:11)
Filip Wesołowski – Jonathan Groth 0:3 (7:11, 6:11, 1:11)
Konstantinos Angelakis – Kaii Konishi 1:3 (11:8, 10:12, 7:11, 5:11)
Pierwszy mecz 0:3
Awans – Dekorglass

Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz 0:3
Park Jeongwoo – Vladislav Ursu 1:3 (5:11, 7:11, 11:8, 6:11)
Piotr Cyrnek – Truls Moregard 1:3 (12:10, 5:11, 6:11, 9:11)
Robert Floras – Artur Grela 0:3 (8:11, 9:11, 9:11)
Pierwszy mecz 2:3
Awans – Polski Cukier Gwiazda

Petralana TTS Polonia Bytom – SBR Dojlidy Białystok 2:3
Viktor Brodd – Wang Zeng Yi 3:2 (7:11, 11:7, 11:7, 9:11, 6:3)
Patryk Zatówka – Damian Węderlich 1:3 (8:11, 11:13, 11:7, 8:11)
Patryk Chojnowski – Asuka Machi 2:3 (5:11, 8:11, 11:7, 13:11, 5:6)
Viktor Brodd – Damian Węderlich 3:1 (11:6, 9:11, 11:7, 12:10)
Patryk Zatrówka/Patryk Chojnowski – Wang Zeng Yi/Asuka Machi 0:3 (9:11, 5:11, 8:11)
Pierwszy mecz 3:1