Już tylko 2 dni pozostały do rozpoczęcia rundy play-off w Lotto Superlidze. W piątek odbędą się pierwsze mecze ćwierćfinałowe, zaś medaliści wyłonieni zostaną już w najbliższą niedzielę. Kogo zobaczymy w półfinałach?

Przypomnijmy, że 19 i 21 kwietnia w ćwierćfinałach zagrają: broniący tytułu Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki z Oxynetem Jarosław, Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz z Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów, Dekorglass Działdowo z Olimpią-Unią Grudziądz, SBR Dojlidy Białystok z Petralana TTS Polonia Bytom.

W jakich składach wystąpią poszczególne drużyny? Zgodnie z regulaminem w play-off mogą zagrać zawodnicy, którzy wystąpili w 5 meczach sezonu zasadniczego i fazy grupowej. Kto z obcokrajowców spełnia ten wymóg:

Dartom Bogoria (Panagiotis Gionis, Takuya Jin) – Oxynet (Quadri Aruna, Yuto Kizukuri, Jaroslav Zhmudenko, Andrej Gacina)
Polacy (prawdopodobnie zagrają): Miłosz Redzimski, Marek Badowski – Alan Kulczycki

Polski Cukier Gwiazda (Truils Moregard, Vladislav Ursu, Leonardo Mutti) – Global Pharma Orlicz 1924 (Park Jeongwoo)
Polacy (prawdopodobnie zagrają): Artur Grela – Robert Floras, Piotr Cyrnek, Daniel Bąk

Dekorglass (Jonathan Groth, Kaii Konishi) – Olimpia-Unia (Konstantinos Angelakis)
Polacy (prawdopodobnie zagrają): Jakub Dyjas, Patryk Lewandowski – Rafał Formela, Filip Wesołowski

SBR Dojlidy (Asuka Machi) – Petralana TTS Polonia (Viktor Brodd)
Polacy (prawdopodobnie zagrają): Wang Zeng Yi, Damian Węderlich – Patryk Chojnowski, Patryk Zatówka

W środę kończy się WTT Feeder w czeskim Havirovie, więc w piątkowych spotkaniach zapewne wystąpią Miłosz Redzimski i Jakub Dyjas. Z kolei w Makau trwa Puchar Świata, gdzie rywalizuje kilka czołowych postaci Lotto Superligi. Czy wszyscy zdążą wrócić do Polski na play-off, na piątkowe, a może dopiero niedzielne mecze?

Półfinałowe spotkania odbędą się 28 maja i 31 maja, a wielki finał 22 czerwca.