Na zakończenie 16. kolejki LOTTO Superligi, zespół Lotto Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz pokonał na wyjeździe w derbach województwa kujawsko-pomorskiego Energę-Manekin Toruń 3:0.

Bydgoszczanie wygrali w Grodzie Kopernika 3:0, jednak spotkanie dostarczyło sporo emocji. Aż dwa z trzech pojedynków poniedziałkowego meczu rozstrzygnęły się w tie breakach. W drugiej partii dnia Viacheslav Burov ograł Tomasza Kotowskiego 3:2, a w starciu „trójek” Minhyuck Cheon pokonał Konrada Kulpę także 3:2. Warto zauważyć, że torunianie w obydwu meczach prowadzili 2:1 w setach.

Najmniej zacięty przebieg miał pojedynek otwarcia, w którym Artur Grela w trzech setach uporał się z Damianem Węderlichem. Dla przedstawiciela Lotto Zooleszcz Gwiazdy był to dopiero trzeci wygrany pojedynek w tym sezonie. Wcześniej bydgoszczanin ograł Mateusza Gołębiowskiego (3S Polonia Bytom) i Bogusława Koszyka (Poltarex Pogoń Lębork).

Torunianie, którzy w poniedziałkowym meczu wystąpili bez swoich zagranicznych gwiazd, mimo porażki pozostają na siódmym miejscu w tabeli. Do Energa-Manekin zbliżyła się Lotto Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz, która po 16. kolejkach traci tylko dwa „oczka” do swojego lokalnego rywala.

Energa-Manekin Toruń – Lotto Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz 0:3
Damian Węderlich – Artur Grela 0:3 (11:13, 9:11, 5:11)
Tomasz Kotowski – Viacheslav Burov 2:3 (7:11, 11:9, 13:11, 2:11, 7:11)
Konrad Kulpa – Minhyuck Cheon 2:3 (11:7, 9:11, 11:7, 4:11, 4:11)